دنیا به سمت الکتریکی شدن

جیپ رانگلر هم الکتریکی شد؛ تداوم حیات جیپ در دوران جدید خودروسازی

جزئیات خودرو ی جیپ رانگلرالکتریکی ۲۰۲۰


۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۱:۴۳
۱


بخش بزرگی از فناوری‌های مدرن، تجربه رانندگی را بهبود بخشیده است. نسل JL Jeep Wrangler از سال ۲۰۱۸ تولید می‌شود و مدل ۲۰۲۰ آن که در سال جاری تولید شده و با وجود شباهت زیادی به مدل قبلی،از دید مشخصات فنی کاملاً جدید است.

انواع سیستم جیپ وانگلر مدل ۲۰۲۰ از سیستم کامپیوتری Uconnect بهره می‌برند. مدل‌های پایین‌تر یک صفحه لمسی ۵ اینچی با دکمه های فیزیکی دارد؛ در حالی که مدل‌های بالاتر صفحه نمایش ۷ اینچی بوده و البته صفحه لمسی ۸٫۴ اینچی نیز موجود است که شامل سیستم ناوبری خاص خود است. کوچکترین صفحه نمایش فاقد قابلیت همگام‌سازی با  گوشی هوشمند است، اما Apple CarPlay  و Android Auto در تنظیمات صفحه نمایش‌های بزرگتر قرار دارند.

جیپ وانگلر کمی شبیه اتومبیل‌های قدیمی است و بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری از ویژگی‌های ایمنی در آن استاندارد نیست. برخی از سیستم های ایمنی موجود، از جمله ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی​​، نظارت بر نقطه کور و سنسورهای پارک کردن را نیز دارد.

جیپ رنه‌گید و جیپ کامپس PHEV از ترکیب یک موتور بنزینی ۱.۳ لیتری به همراه موتور الکتریکی بهره می‌برند. این خودروها بسته به کلاس‌بندی بین ۱۹۰ الی ۲۴۰ اسب‌بخار قدرت ارایه می‌دهند. هر دو مدل قابلیت رانده شدن در حالت تمام الکتریکی را دارند. در این حالت باتری خودروها قادر است هر دو جیپ را نهایتا ۵۰ کیلومتر به پیش ببرد. حداکثر سرعت قابل دسترسی این خودروها در حالت تمام الکتریکی نیز ۱۳۰ کیلومتربرساعت برآورد می‌شود.

جیپ Wrangler دو درب ۲۰۲۰ در پنج نوع مختلف ارائه می شود.  پایه ورزشی با پایه قیمت ۲۹،۷۹۰ دلار شروع می‌شود. مدل Sport S دارای قیمت  ۳۲،۹۹۰ دلار بوده، در حالی که Sport Black & Tan آن ۳۴،۶۸۵ دلار هزینه نیاز دارد.  ویلیز با قیمتی ۳۵،۴۸۵ دلار کمی گران‌تر است و روبیکون دو درب نیز با قیمت ۳۹۷۹۰ دلار در صدر است.Wrangler Unlimited کمی تنوع بیشتری ارائه می‌دهد، اما همچنین گران‌تر است و نسخه‌های مختلف آن را از ۳۸ هزار دلار تا ۴۳ هزار دلار می‌توان خریداری کرد.

 نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.