تفاوت save با save as


۰۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴:۵۲
۳


تفاوت بین save با save as

به هنگام کار با نرم افزارهایی مانند نرم افزارهای خانواده office و adobe بعد از اتمام کار برای ذخیره تغییرات صورت گرفته از این از دکمه های save و save as استفاده میکنیم.

 

 

در ابتدای کار اگر فایلی را که وجود خارجی ندارد بخواهیم ایجاد کنیم پس از اتمام کار فرقی نمیکند که کدامیک از این دکمه ها را بزنیم بلافاصله بعد از این کار یک پنجره باز میشود و از ما میخواهد که نام فایل و محل ذخیره را مشخص کنیم (البته در برخی موارد قادر به تغییر پسوند فایل نیز هستیم).

اما اگر یک فایلی را که از قبل موجود بوده open کرده و روی آن کار میکنیم یا اینکه فایلی را ایجاد کرده و save کرده ایم و دوباره داریم روی آن کار میکنیم پس از اتمام کار برای ذخیره کردن دو راه پیش رویمان است:

1) اعمال تغییرات و ذخیره روی خود فایل و در همان محل ذخیره شده قبلی

برای این منظور فقط کافی است دکمه save را فشار دهیم. به همین سادگی و به همین خوشمزگی تغییرات روی فایل حاضر ذخیره میشود.

برای مثال فایلی با عنوان aval.doc داریم و تغییراتی را روی آن اعمال کرده ایم، در اینصورت اگر دکمه save را فشار دهیم فایل aval.doc با آخرین تغییرات آپدیت میشود.

2) اعمال تغییرات و ذخیره در یک فایل و احتمالا در مکانی دیگر

در صورتی که میخواهیم فایل اولیه را نگه داریم و تغییرات را در قالب فایل دیگری ذخیره نمائیم از دکمه save as استفاده میکنیم در اینصورت با فشردن این دکمه پنجره ای باز میشود و از ما میخواهد که نامی برای فایل انتخاب کرده و محل ذخیره را مشخص نمائیم (همانطور که در بالا نیز ذکر شد در برخی موارد قادر به تعیین پسوند فایل نیز خواهیم بود) و با فشردن دکمه Enter از صفحه کلید عمل ذخیره سازی را تکمیل نمائیم.

برای مثال فایلی با عنوان aval.doc در اختیار داریم، تغییراتی را در فایل اعمال میکنیم و میخواهیم اصل فایل aval.doc را نیز داشته باشیم بنابراین از دکمه save as استفاده میکنیم و در پنجره باز شده نامی دیگر برای فایل جدید خود انتخاب میکنیم مانند dovom.doc و پس از مشخص نمودن محل ذخیره با زدن دکمه Enter فایل جدید ذخیره میشود.

برچسب‌های این مطلب:

پوسترهانمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.