طولانی ترین و خفن ترین ماشین دنیا


۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱:۳۳
۲


در اینجا با طولانی ترین ماشین دنیا اشنا خواهید شد.

چند سالی است که بازار ساخت خودروهای لوکس و گران قیمت حسابی داغ شده، سالانه شاهد پیشرفت در ساخت ماشین های گوناگون با تکنولوژی های خاص هستیم، گران ترین خودرو، بزرگ ترین خودرو و لوکس ترین ماشین و... هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند.

سازندگان خودرو در راستای خاص شدن و حفظ مشتریانشان دست به هر کاری می زنند، این بار هم شاهد ساخت خودرویی عجیب هستیم که توانسته به عنوان طولانی ترین ماشین دنیا نامش را در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.

طولانی ترین خودروی دنیا یک لیموزین 26 چرخ است، طول این ماشین 30.5 متر می باشد و سازنده اش شخصی به نام جی اوبرگ ( Jay Ohrberg اهل کالیفارنیاست؛ او توانسته یکی از فوق العاده ترین خودروهای جهان را خلق کند، وسیله ای که چشمان هر بیننده ای را محو تماشای خود می کند.

این خودرو کاملا لوکس و با کیفیت است و حتی دارای یک اسخر در قسمت انتهایی خود می باشد، سازنده ی این ماشین ابتدا آن را برای استفاده در فیلم ها ساخت اما حالا این خودرو وسیله ای برای حمل و نقل سوپر استارها و افراد مشهور آمریکا شده است.

لازم به ذکر است که ساخت این خودرو در سال 1900 میلادی به پایان رسید سالی که داشتن چنین خودرویی کاملا دور از ذهن بود، پس از آن هم اتومبیل های زیادی طراحی و ساخته شده اند اما همچنان این لیموزین جذاب به عنوان طولانی ترین خودروی دنیا شناخته می شود و توانسته جایگاهش را در فهرست رکوردهای گینس حفظ نماید.

این خودرو  کادیلاک مدل ( DeVille است و با این که در آمریکا مانند مرسدس طرفدار ندارد اما از محبوب ترین برندهای اتومبیل در دنیاست، در سال 1900 میلادی این خودرو به علاقمندان اجاره داده می شد و بهای اجاره ی آن هم بین ساعتی 50 الی 200 دلار متغییر بود چیزی حدود 150 تا 600 هزار تومان.

دیگر رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید: رکوردهای گردشگری در گینس

منابع و مآخذ:

برچسب‌های این مطلب:

خفن ترین ماشین دنیا
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.