۰۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۱:۰۵
۳۰۷
۱


تاریخچه برند مرسدس بنز شاید در میان همه برندهای مطرح خودروسازی کمی جذاب‌تر باشد، زیرا افراد زیادی در دنیا علاقمند به این برند هستند. شرکت بنز تنها برندی است که مبدا .    

مرسدس بنز (Mercedes Benz) یک برند آلمانی تبار است که در سال 1926، یعنی درست 94 سال پیش، توسط کارل بنز و گوتلیب دایملر پایه‌گذاری شد. مرکز مدیریت این کارخانه در اشتوتگارت آلمان واقع شده است. از همان ابتدا تاکنون محصولات این کمپانی طیف گسترده‌ای را در برمی‌گیرد چرا که تولیدات آن شامل خودروهای لوکس، ون، کامیون، اتوبوس و حتی آمبولانس هم می‌شود. سابقه‌ی این برند محبوب به قدری درخشان است که در سال 2018، با فروش بیش از 2.31 میلیون خودروی سواری، در لیست بزرگترین تولیدکنندگان ماشین در سراسر دنیا قرار گرفت.

رسیدن به چنین جایگاهی آن هم در صنعت پر رقابت خودروسازی، کار چندان آسانی نیست.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، پایه‌ریزی احداث این کمپانی به سال‌های پیش از1926 باز می‌گردد. اصالت بنز، از مدل مرسدس سال 1901  Daimler-Motoren-Gesellschaft و Benz Patent-Motorwagen سال 1886 کارل بنز سرچشمه می‌گیرد. مورد دوم به عنوان اولین اتومبیلی شناخته می‌شود که از طریق موتور سوخت داخلی حرکت می‌کرد. بنز و دایملر دو رقیبی بودند که هرگز در زندگی یک دیگر را ملاقات نکردند. با این حال، اختراعات و تلاش‌های بی وقفه هر کدام از آن‌ها، در نهایت موجب شکل‌گیری این برند شد. یکی از نکات بسیار جالب، شعار کمپانی است که با تاریخ آن بسیار همخوانی دارد، “یا بهترین یا هیچی”.

 

 

برچسب‌های این مطلب:

نمایشگاه پژوهش N16برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.