نامرئی شو!!!


۱۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱:۲۷
۲۵۴
۱۰


نامرئی شو

شرکت آمریکایی هایپراستلث موفق به ساخت گجت نامرئی کننده بدن شده است. این گجت به نام شنل کوانتومی می‌تواند توهم نامرئی بودن اشیاء را در چشم بیننده به وجود آورد.
بدون شک همه ما گاهی اوقات آرزو کرده‌ایم که ای‌کاش نامرئی می‌شدیم. خوب، ظاهرا آرزوی ما با پیشرفت در فناوری تا حدی در آن سوی دنیا به واقعیت پیوسته است!
کمپانی بیوتکنولوژیکی کانادایی Hyperstealth چندین سال مشغول مطالعه، ساخت و آزمایش نمونه‌های آزمایشی گجت نامرئی کننده بدن بوده و بالاخره توانسته این گجت را در قالب شنل کوانتومی تولید کند.
قطر این شنل به باریکی یک ورق کاغذ است و به راحتی می‌توان آن را جابجا کرد. این شنل آن‌قدر شیء پشت خود را مات می‌کند که دیگر دیده نمی‌شود.

شاید فکر کنید که تکنولوژی به کار رفته در گجت نامرئی کننده بدن بسیار پیچیده و غیرقابل درک است، اما این شنل طرز کار بسیار ساده‌ای داشته و بر پایه اصول ابتدایی فیزیک (انکسار نور) عمل می‌کند.
شنل پژوهشگران کانادایی پرتو‌های نوری را به نحوی منحرف می‌کند که در چشم بیننده نامرئی می‌شود. اما شکست نور تنها یک طرف قضیه است. اگر شکست نور باعث نامرئی شدن اشیاء بشود، پس پریدن به درون استخر نیز باید ما را نامرئی کند؟!
واقعیت این است که شنل مخصوص از لنز‌های عدسی (lenticular) برای شکست نور استفاده می‌کند. احتمالا با اثر سه‌بعدی لنز‌های عدسی آشنایی دارید.

تکنولوژی نامرئی شدن هم از راه رسید!
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.