«جشن میوه‌ها»

«جشن میوه‌ها»

«سرگذشت دانه»


۲۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۱:۳۳
۲۶۴


روز چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه، در کلاس دوم دبستان میزان برنامه «جشن میوه‌ها» برگزار شد .  

روز چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه، در کلاس دوم دبستان میزان برنامه «جشن میوه‌ها» برگزار شد .  در این روز دانش‌آموزان هر یک میوه‌هایی را به کلاس آورده و دانه‌های آن را به دوستان خود نشان دادند با یکدیگر مقایسه کردند و در انتها میوه ها را با هم تقسیم کرده و خوردند .

این جشن در راستای یکی از درس‌های علوم، «سرگذشت دانه»، برگزار شد.

لذا با والدین دانش آموزان هماهنگی های لازم صورت گرفت تا بچه ها در آن روز :

۱. با خود میوه همراه داشته باشد.

۲.   تنوع میوه‌ها، دانش‌آموزان را با انواع میوه‌ها و دانه‌ها آشنا خواهد ساخت، لذا در انتخاب میوه به این موضوع توجه داشته باشند.

۳. در صورت امکان دانش‌آموزان بیش از یک میوه همراه بیاورند تا بتوانند میوه‌های خود را با دوستان خود قسمت کنند.

۴. از آن رو که هدف اصلی آشنایی با دانه هاست، سبزیجات، خشکبار، حبوبات پخته شده قابل خوردن نیز می‌تواند جایگزین میوه‌ها قرار گیرد.

۵. چنانچه میوه و مانند آن دانه‌ی آشکاری نداشته باشد (مانند موز)، دانش‌آموزان از قبل درمورد دانه‌های آن اطلاعات کافی به دست بیاورند تا بتوانند درمورد آن با دوستان خود گفت و گو کرده و یا گفت و گوها را هدایت کنند.

۶. هر دانش‌آموز برگه‌ای شامل خواص میوه‌ خود همراه داشته باشد.

۷. ‌همچنین به جز میوه‌ها، خشکبار، سبزیجات، حبوبات یا... دانش‌آموزان می‌توانند محصولاتی را که توسط دانه‌ها به دست می آید همراه داشته باشند و در مورد آن با دوستان خود گفت و گو کنند، مانند روغن هایی که از دانه‌ها به دست می‌آیند.

 

با پیگیری های خوب معلم محترم علوم جناب آقای حکایتی و جناب آقای احسانی معلم محترم کلاس دانش و ورزش و حمایت و همکاری خانواده ها این جشنواره به استقبال دانش آموزان همراه بود که تصاویر آن را در زیر مشاهده می فرمایید .

 
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.