بوسکتس۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۱:۳۱
۱۸۸۳
۰


بوسکتس  

سرخیو بوسکتس فوتبالیست توانایی است که به خاطر حضور در پست هافبک دفاعی، بازی اش زیاد به چشم نمی آید؛ اما وجود بازیکنی نظیر او، برای هر تیمی کلیدی می باشد و وی نیز نقشی بسیار تعیین کننده در تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا و همچنین تیم ملی اسپانیا ایفا می کند.

سرخیو بوسکتس بهترین گزینه ای است که می توانیم برای یک فرد ناآشنا به فوتبال به جهت معرفی یک هافبک دفاعی همه چیز تمام مثال بزنیم. بازیکنی که از رده های پایه بارسلونا کار خود را شروع کرده و با پیشرفت روز افزون خود، خیلی زود هم به ترکیب اصلی بارسلونا راه پیدا کرد. بازیکنی که مربیان مختلف فوتبال آرزوی داشتن وی را دارند، بازیکنی که به خوبی میانه های زمین را هدایت می کند و با پاس های بی نقص خود توپ را به مهاجمین کناری تیمش می رساند. بوسکتس دقیقا چنین بازیکنی است.سرخیو بوسکتس در تاریخ ۱۶ جولای سال ۱۹۸۸ در بارسلون متولد شد. مادرش لولی بورگوس و پدرش کارلوس بوسکتس بودند. وی که دوران کودکی خود را در شهر سابادل بارسلون گذرانده بود، به همراه برادرش به آکادمی باشگاه فوتبال بارسلونا رفت و تصمیم گرفت به یکی از فوتبالیست های بزرگ این تیم تبدیل شود. پدر سرخیو که خودش از فوتبالیست های شناخته شده ی بارسلون به حساب می آید، قصد داشت هر دو پسرش را به این دنیای بزرگ وارد کند و در نتیجه آینده ی آنان را به بهترین شکل رقم بزند.

کارلوس بوسکتس که سال ها درون دروازه بارسلونا بازی می کرد، بالاخره با تلاش های فراوان توانست مدیران آکادمی بارسلونا را راضی کند که پسرانش می توانند به یکی از آینده داران این باشگاه تبدیل شوند. سرخیو نیز که تلاش های پدر را برای پذیرفته شدن او در آکادمی بارسلون می دید، با تمام وجود تصمیم گرفت عزم خودش را جزم کند و به یک فوتبالیست بزرگ تبدیل شود.

بیوگرافی سرخیو بوسکتس

آغاز فعالیت حرفه ای

شماره پنج فوتبال بارسلونا کار خود را به صورت حرفه ای و از تیم بادیا در سال ۱۹۹۵ آغاز کرد. وی تلاش کرد تا از همان ابتدا به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شود، تا در نهایت بتواند به باشگاهی که پدرش سال ها در آن خدمت کرده است راه پیدا کند. اما بازی در بادیا برای سرخیو بوسکتس کافی نبود و او برای جلب نظر مسئولان باشگاه بارسلونا هم بایستی تلاش و کوشش بیشتری را از خودش نشان می داد و هم به باشگاه بزرگ تری می رفت تا بدین ترتیب بتواند نگاه استعدادیاب های بارسلون را به سوی خودش جذب نماید.

بالاخره و پس از بازی در لیگ های نوجوانان و در تیم های مختلف سرخیو بالاخره توانست به تیم جوانان بارسلونا راه پیدا کند و برای دو فصل در این تیم بازی کند. مربیان وقت بارسلونا که سرخیو بوسکتس را بازیکنی فوق العاده می دانستند، تصمیم گرفتند او را به تیم بارسلونا بی بفرستند تا پس از قانونی شدن سن خود بتواند در ترکیب تیم اصلی بارسلون به میدان برود.

در نهایت سال ۲۰۰۸ فصلی بود که سرخیو بوسکتس موفق شد با تلاش و کوشش بسیار به آرزوی چندین ساله ی خود برسد و در تیمی بازی کند که آرزوی هر فوتبالیستی حضور در آن است. کار کردن زیر نظر پپ گواردیولا باعث شده بود تا او دقیقا به همان بازیکنی تبدیل شود که هر مربی آرزوی آن را دارد.

بوسکتس هیچ گاه توپ را بی دلیل دفع نمی کند و به عبارتی زیر توپ نمی زند؛ بلکه سعی می کند با حفظ توپ مناسب، فضای خوبی را برای بازیکنان خودی رقم بزند و در نهایت با رساندن توپ به هافبک های هجومی کار حمله ی تیمش را استارت بزند.

نخستین نود دقیقه ی سرخیو بوسکتس در لالیگا در بازی مقابل راسینگ سانتاندر بود؛ دیداری که در نهایت با تساوی یک – یک در برابر دو تیم پایان یافت. وی هم چنین در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۰۸ موفق شد یکی از ۵ گل تیمش را در لیگ قهرمانان اروپا و در برابر بازل سوئیس به ثمر برساند. در نهایت باشگاه بارسلونا در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۰۸، سرخیو بوسکتس را با مبلغی معادل ۸۰ میلیون یورو، تا سال ۲۰۱۳ به خدمت گرفت.

بدین ترتیب سرخیو بوسکتس انگیزه ای بیش از پیش پیدا کرد و روز به روز با عملکردی بهتر از دیروز به بهترین هافبک دفاعی تیمش تبدیل شد و هم چنین توانست به عنوان یکی از محبوب ترین فوتبالیست های شاغل در اسپانیا تبدیل شود.

حضور در تیم ملی

سرخیو بوسکتس در تاریخ ۱۱ اکتبر سال ۲۰۰۸ برای بازی در تیم زیر ۲۱ ساله های اسپانیا دعوت شد. این بازیکن در رقابت های جام قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا موفق شد به عنوان یکی از بازیکنان اصلی اسپانیا به میدان برود و در نهایت یک گل هم برای تیم خودش به ثمر برساند.

ویسنته دل بوسکه، سرمربی وقت تیم ملی اسپانیا که بازی خوب او را در تیم باشگاهی و تیم ملی زیر ۲۱ ساله های اسپانیا دیده بود، تصمیم گرفت تا سرخیو بوسکتس را برای مسابقات جام ملت های اروپا ۲۰۰۸ دعوت کند. بوسکتس در این مسابقات به دلیل بازی مارکوس سنا در پست هافبک دفاعی فرصت بازی پیدا نکرد، اما قهرمانی با تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ توانست او را به یکی از موفق ترین فوتبالیست های جوان اسپانیا تبدیل کند.

سرخیو بوسکتس تا به اینجا حضور در سه جام جهانی را نیز تجربه کرده است و در هر سه آن ها به عنوان بازیکن اصلی به میدان رفته است. وی در جام جهانی ۲۰۱۰ که در آفریقای جنوبی برگزار شد، موفق شد به مقامی قهرمانی دست پیدا کند؛ اما پس از آن در جام جهانی سال ۲۰۱۴ که در برزیل برگزار شد در همان دور گروهی از جام کنار رفتند. وی یکی از بازیکنان تیم ملی اسپانیا بود که در یکی از بدترین بازی های تاریخ شان در نهایت با ۵ گل از هلند شکست خوردند.

در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز، سرخیو بوسکتس حضور پیدا کرد و اتفاقا در بازی مقابل تیم ملی ایران نیز به میدان رفت. آن ها با خوش شانسی از دور گروهی بالا رفتند، اما در نهایت در یک هشتم نهایی و در ضربات پنالتی مقابل تیم ملی روسیه تن به شکست دادند و از دور رقابت ها به کنار رفتند. بوسکتس امیدوار است با قهرمانی به همراه بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپای این فصل، سال های اخیر نه چندان خوب را به دست فراموش بسپارد.

سرخیو بوسکتس

سرخیو بوسکتس

بیوگرافی سرخیو بوسکتس

سرخیو بوسکتس

زندگی نامه سرخیو بوسکتس

زندگینامه سرخیو بوسکتس

سرخیو بوسکتس

 

سرخیو بوسکتس

زندگینامه سرخیو بوسکتس

برچسب‌های این مطلب:

نمایشگاه‌ پژوهش بوسکتس 5 N5
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.