مضرات مسواک زدن

مطلبی متفاوت


۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۶:۱۷
۳۶۴


در این محتوا مطلبی متفاوت راجع به ضررهای مسواک زدن را می توانید مطالعه کنید😉

علت تحلیل لثه در اثر وسواسِ مسواکِ زیاد

انتشار بیماری در دهان و رسیدن آن به استخوان سبب ایجاد تحلیل در لثه و استخوان می شود.
یک متخصص بیماری های لثه گفت:اولین و شایع ترین علت ایجاد تحلیل لثه، بیماری های عفونی اطراف آن است؛ یعنی وقتی بیماری منتشر می شود و به ساختار استخوانی می رسد شروع به تحلیل لثه می کند.
وی افزود:اگر تحلیل لثه، بافت نرم لثه را در بر گیرد، تنها همان قسمت را تحت تأثیر قرار می دهد و به سرعت برگشت پذیر است؛ ولی اگر عفونت به استخوان لثه برسد و باعث تحلیل استخوان شود، همراه آن لثه نیز تحلیل می رود.
او ادامه داد:بسیاری از تحلیل های لثه قابل دیدن نیست، یعنی در عمق لثه اتفاق می افتد و بیمار، آن را نمی بیند. در مقابل تحلیل هایی وجود دارد که لثه و استخوان نیز باهم به یک اندازه تحلیل می روند که در این صورت بیمار متوجه شده و نسبت به درمان آن اقدام می کند.تحلیل لثه در عده ای دیگر از افراد به دلیل استفاده بیش از 3 مرتبه در روز از مسواک به وجود می آید، یعنی شرایط بهداشت دهان و دندان مناسب است ولی به دلیل مسواک زدن بیش از حد یا نادرست بیماری تحلیل لثه به وجود آمده است.
وی در ادامه با اشاره به افرادی که با وسواس روزانه 4 یا 5 مرتبه مسواک می زنند، اضافه کرد:با این وضعیت افراد گمان می کنند به بهداشت دهان و دندان خود کمک می کنند، غافل از آنکه به لثه خود آسیب فراوانی می زنند.
اواظهار داشت:در افرادی که به طور مثال تنها لثه زیر دندان نیش آنها تحلیل می رود علت آن به دلیل بیرون زدگی دندان نیش هنگام مسواک زدن است. در درمان لثه تحلیل رفته پیوند لثه نیز کاربرد مناسبی دارد و آن را بهبود می بخشد. همچنین افرادی که در تمام سطح لثه خود دچار تحلیل شده اند پیوند لثه سخت تر انجام می شود.
این متخصص بیماری های لثه افزایش سن را از دیگر عوامل تحلیل لثه دانست و گفت:با گذشت زمان هر عضوی که در بدن وجود دارد، فرسوده تر می شود. طبیعتاً نیز لثه نیز دستخوش افزایش سن شده و تحلیل می رود.

علت پوسیدگی در اثر مسواک زدن زیاد

به طوركلي هر نوع پوسيدگي دندان به دليل كاهش PH دهان است هر نوع مواد خوراكي كه سبب شود محيط دهان اسيدي شود پوسيدگي دندان را به دنبال خواهد داشت مانند شيريني جات، ترشي جات و حتي شير كه بايد حتما بعد از مصرف اين مواد دهان را بشوييم. 

وطن خواه افزود:نحوه ي مسواك زدن و تعداد دفعات مسواك زدن مي تواند پوسيدگي دندان را افزايش دهد. 

 پيشنهاد مي كنيم سه بار در روز،هر بار به مدت 3 تا 5 دقيقه دندان ها را آهسته و با زاويه ي 45 درجه با مسواك بشوييد. و از شستن با شدت دندان ها خودداري كنيد.اين نحوه مسواك زدن موجب ساييدگي دندان مي شود.و به خاطر از بين رفتن ميناي دندان مقاومت دندان در مقابل باكتري هاي توليد كننده ي پوسيدگي كم مي شود و مي تواند موجب پوسيدگي طرق دندان شود. 

برچسب‌های این مطلب:

انتشاراتنمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.