راه حلی برای اعتیاد به گوشی موبایل


۱۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۲۰:۵۰:۳۸
۶۰۲


اعتیاد به موبایل امروز یکی از رایج‌تریناعتیادهای رفتاری ماست.

اعتیاد به موبایل امروز یکی از رایج‌تریناعتیادهای رفتاری ماست.

این اعتیاد در حدی جدی و فراگیر است که حتی بسیاری از نویسندگان و تحلیل‌گران، پیشنهاد می‌کنند آن را در کنار سایر اعتیادها قرار ندهیم و به عنوان واقعیتی در سبک زندگی امروزی بپذیریم؛ چنانکه کسی استفاده از مبل یا بخاری یا لباس را به عنوان اعتیاد در نظر نمی‌گیرد.

به هر حال، مستقل از اینکه دانشمندان تصمیم بگیرند برای استفاده از موبایل چه نامی انتخاب کنند و آن را در کدام دسته‌بندی قرار دهند، بخشی از ما انسان‌ها بر قبول داریم می‌توان کمتر از میزان فعلی از موبایل استفاده کرد؛ بدون اینکه مشکلی جدی در زندگی و کسب و کار ما به وجود بیاید.

کلمنس شیلینگر طراح اتریشی ایده‌ی جالبی در مورد اعتیاد به گوشی موبایل دارد.

او بر این باور است که بخشی از این اعتیاد به خاطر عادت ما به حرکت دادن انگشتان است.

به همین علت تعدادی گوشی جایگزین طراحی کرده که در آنها نه از مدارهای الکترونیکی خبری هست و نه از صفحه‌ی LCD؛ نه برق و باتری وجود دارد و نه مشکل آنتن‌دهی.

این گوشی‌ها صرفاً صفحه‌هایی مستطیل شکل هستند که در آنها چند ساچمه تعبیه شده و می‌توانید آن‌ها را دست‌تان بگیرید و با ساچمه‌ها بازی کنید.

بسته به اینکه بیشتر از چه برنامه‌هایی استفاده می‌کنید، احتمالاً یکی از حالت‌های حرکت را بیشتر از بقیه به کار می‌برید و بر این اساس می‌توانید گوشی مناسب‌تر را هم انتخاب کنید.

اینکه آیا چنین چیزی واقعاً می‌تواند بخشی از وقت موبایل واقعی را به خودش اختصاص دهد یا نه چندان مشخص نیست.

اما به هر حال می‌توان کار شلینگر را به عنوان یک ایده خلاقانه و زیبا تحسین کرد.

بد نیست حالا که چنین بحثی مطرح شده است، یک سوال ساده و جالب را مرور کنیم.

آیا دقت کرده‌اید که از میان پنج الگوی بالا (پیشنهاد شده توسط شلینگر) شما کدام الگوی حرکت انگشتان را روی گوشی بیشتر به کار می‌برید؟

 نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.