وقتی با یک خبر تکان دهنده روبرو می شویم

سلطنت طوفان بر بید لرزان

به قلم محمد جواد علی اکبریان


۱۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۲:۰۲
۱۹۴۳


باز اندیشی در تاثیر یک خبر  تجاوز گروهی به دانش آموزان دبیرستانی در غرب تهران

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلطنت طوفان بر بید لرزان

به قلم : محمدجواد علی اکبریان

 

????

 

چند روز پیش ناگهان خبری مثل بمب در کشور ترکید و در سرخط خبری تمام خبرگزاری های همسو و معاند قرار گرفت .

خبر آن چنان مهیب و ناگهانی بود که برای ساعاتی ابتکار عمل را از دست مسئولان آموزش و پرورش گرفت و آنها را ناخواسته وارد بازی منفعلانه " رد کن بره" یا "کی بود کی بود من نبودم" کرد .

خبر این بود :

??

ناظم یک مدرسه پسرانه در غرب تهران ، به تعدادی از بچه ها تجاوز کرده است !

 

نه شاید بیشتر از چند نفر بوده اند !

 

اصلا فاجعه بسیار بزرگ تر از این حرفا بوده . این ناظم به بچه ها مواد روان گردان داده و در حالت مستی به آنها فیلم ها مستهجن نشان داده ، آن طفل معصوم ها هم چاره ای جز تحریک شدن نداشته اند و با هم مشغول عملیات جنسی شده اند و .... !

??

خوب خبر که الکی نبود . مستنداتش هم موجوده .

می گید نه ؟ !

کافیست یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید : "تجاوز به دانش آموزان دبیرستان معین "

https://www.didestan.com/video/1VLvMXn7

 

فیلم کاملا گویا است : یک نفر با دست دستنبند خورده مشغول آه و التماس است که من نکردم چند پدر و مادر می گویند کجا کردی ، کی کردی ، کیا کردن ، بچه هاهم بوده اند یا ...

تنها چیزی که مخاطب از دیدن این فیلم از خودش نمی پرسد این است که آیا ماجرا ممکن است چیز دیگری هم باشد ؟!!

تازه این که فقط نبود !

یک فیلم دیگه هم بود !

این آقای ناظم توی دفتر نشسته موبایلش دستش است و یکی از بچه ها در حال فیلمبرداری مخفیانه از اوست . گویا که در حال نشان دادن فیلم مستهجن به قربانیانش می باشد .

https://www.aparat.com/v/pJCug

خلاصه طوفانی به پا شد !

جامعه را چنان دچار اعوجاج و تلاطم کرد که حتی پدر مهربان انقلاب مجبور شد مستقیما وارد عمل شود و با پیامی خیال همه را راحت کند که با عوامل این مسئله در کوتاه ترین زمان برخورد خواهد شد

====================

فوری : دستور رهبر انقلاب به رئیس قوه قضائیه :

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله آملی ریاست محترم قوه قضائیه

باسلام

خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تاسف شد . مقتضی است پس از محاکمه ، سریعا حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید .

سیدعلی خامنه ای

8 خرداد 1397

=====================

آری طوفان به پا شد !

غبار همه جا را گرفت ، قورباغه ابوعطا خواند و آب گل آلود شد و فرصت طلبان برای صید شاه ماهی وارد برکه ی اخلاقی جامعه شدند .

 

از آیت الله مرحوم ستون انقلاب که در مقابل سند ننگین 2030 قدعلم کرده پایشان به میان آمد تا فلان قاری معروف قرآن و نتیجه حجاب اجباری و جلوگیری از عدم ورود زنان به ورزشگاه ها و اینکه در جمهوری اسلام سگ نجس تر است یا معلم !!!

 

در این میان بی بی سی چنان هنرمندانه خطبه عقد آقا گودرز و شقایق خانم را جاری نمود که خودشان نیز بدون اینکه روحشان هم از ارتباطشان مطلع باشد ، فهمیدند ناگهان صاحب فرزندی ناخواسته شده اند !!!

آری ، رسانه های معلوم الحال در این آب گل آلود به خوبی ماهی شان را صید کردند . چنان استادانه افکار عمومی را هدایت کردند که گویی 2030 آمده تا نجات بخش کودکان از تجاوز باشد و جمهوری اسلامی چون برای بچه ها مردم برنامه دارد ! با این سند مخالف است .

از ریش و عمامه و قرآن که نماد نظام اسلامیند به مسلخ برده شد تا آبروی قشر زحمتکش و شریف معلم که شرافت جامعه به وجود آن ها معنی می یابد .

تاسف بار تر اینکه پیشرفت تحقیقات پرونده این گونه می نماید که ماجرا این نبوده که در جامعه منعکس شده و به مخاطب القا گشته

با چشم غیر مسلح هم قابل رویت است که رسانه ها توانستند قبل از صدور هر حکمی توسط دادگاه مشروع ، نتیجه و حکم دلخواهشان را در اذهان عمومی مردم ثبیت کنند تا اگر هم حکم دادگاه با حکم آن از پیش تعیین شده آنان در تعارض بود ، خود برگ دیگری و دلیلی شود بر ظلم نظام جمهوری اسلامی

http://www.sarpoosh.com/accident/murder-crime/murder-crime970302520.html

و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل ... !

 

این گونه شد که با حماقت یک انسان بیمار و بی شعور ، حرمت معلم دریده ، شئنش به زیر آمده ، در اذهان عموم به قرآن و اسلام خدشه وارد و بیخود و بی جهت از اعتبار و نظام و رهبری هزینه شد ، فقط برای اینکه مردم و مسئولین ما نمی دانند از کجا می خورند ... !

 

آری این است نتیجه نسلی که تربیت یافته نظام بله قربان گو ، نپرس چرا فقط بگو چشم ، حرف نباشه و دست به سینه سر کلاس بشین و ...

نسلی که از کودکی آموخت حرف هر کس که بالای سرش است را بدون چون و چرا باور کند ، تحلیل نکند ، دنبال علتش نرود ، سوالات ذهنی اش را معدوم سازد و حکومت پذیر صرف باشد . غافل از اینکه این فرهنگ ناخوداگاه تحت سلطه قدرتی قرار خواهد گرفت که بر قدرت قبلی چیره شود . فرقی نمی کند حق باشد یا نا حق . آدمی که یاد گرفته کورکورانه تسلیم محض باشد ، جلوی هر قدرتمندتری تسلیم خواهد شد .

 

آری !

تحلیل!!!

آن چیزی است که نسل فعلی جامعه ما به اندازه کافی ندارد .

نیاموخته چیزی را باور کند که بر مبنای اصول منطقی استوار باشد . بلکه آموخته آن چه را بپذیرد که برایش می باورانند .

دشمن با سو استفاده از احساسات و هیجانات مردم و به کار گیری تکنیک های اقناعی و پیچیده رسانه ای عملا حکومت بر فکر بخش قابل توجهی از جامعه و فرهنگ ما را در اختیار گرفته .

و در این سوی میدان مردم مظلوم و بی دفاعی را می بینیم که توان مقابله با این هجوم را نداشته و مجبور

به تسلیمند .

اگر تا دیروز آدمی که سواد خواندن و نوشتن نداشت ، در جامعه بی سواد تلقی می شد و سرش را با یک برگه کاغذ هر جور که می خواستند کلاه می گذاشتند ، امروز مردمی که سواد رسانه ای ندارند بی سواند .

بر این چنین مردمی به راحتی می توان سلطنت کرد ، بن مایه های عمیق تمدنی و فرهنگی شان به لرزه در آورد و در صورت ادامه وضعیت آن را فرو ریخت .

همچون سلطنت طوفان بر بید لرزان .

اجنبی در این اوضاع خود را به جای دوست جا زده و پدر خانواده را دشمن فرزندانش می نمایاند .

و در نهایت این می شود حال جامعه ای که :

 

ریسمان بر گردنش افکنده دوست

می کشد هر جا که خاطر خواه اوست

 

آری !

علت اصلی توفیق دشمن در القای ناامیدی ، بی کفایتی دولت و نظام ، ایجاد تفرقه و تنش در جامعه ، همین است .

 

پاشنه آشیل تمدن ما همانا بی سوادی رسانه ای ماست .

 

اگر دیروز مسئولان جامعه به نیکی یافتند که نهضتی برای سواد آموزی و ریشه کن کردن بی سوادی لازم است ، امروز نهضتی به مراتب عظیم تر برای سواد رسانه ای لازم است .

نهضتی که از قبل از دبستان باید آغاز شده ، در سبک زندگی و نظام تربیت جامعه تغییر ایجاد کرده و بی سوادی رسانه ای را ریشه کن کند .

شاید وقت آن رسیده باشد که مسئولان امر تکانی به خودشان بدهند ، سرشان را از برف بیرون بیاورند ، از بلوکراسی مذخرف و بی بهره ای که در سازمان های کلان فرهنکی شان ایجاد کرده اند خارج شوند و کاری بکنند .

اگر هم دوست ندارند خودشان را به زحمت بیاندازند ، لا اقل چوب لای چرخ آتش به اختیارانی که مختصات این کار را بلدند و می دانند چگونه می شود کار تمیز فرهنگی کرد نکنند و کمی هم میدان عمل به آن ها بدهند .

 

والسلام علی من التبع الهدی

ماه رمضان - شب قدر- حرم امام رضا علیه السلام

خرداد 1397

 

برچسب‌های این مطلب:

توانمندی‌ها
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.