پایان یک دهه حکمرانی مسی و رونالدو

توپ طلا ۲۰۱۸


۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۲۲:۵۴:۰۲
۳
۰


توپ طلا ۲۰۱۸

برنده توپ طلا با آرای روزنامه نگارانی از سراسر دنیا انتخاب می شود. در واقع از هر کشور، یک نماینده در این رای گیری حضور دارد و بررسی آرای آنها ، جذاب و گاهی عجیب است.  برای مثال، در آرژانتین، لیونل مسی نفر سوم شد و کریستیانو حتی در 5 نفر اول جایی نداشت. فوق ستاره بارسلونا، در فهرست برزیلی ها، رقیب اصلی شان، هیچ جایی نداشت. در پرتغال اما، فوق ستاره یوونتوس به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته می‌شود و بالاتر از مسی قرار دارد ولی دیگر بازیکنان مدعی مثل مودریچ، امباپه و گریزمان جایی در رده های بالا فهرست نداشتند. در برخی کشورها نیز بازیکنانی غیرمنتظره در صدر فهرست قرار گرفتند.

 

برای مثال، کریم بنزما رای اول روزنامه نگاران جمهوری آفریقا مرکزی بود. همچنین ماریو مانژوکیچ نیز در فهرست آنها در رده پنجم بهترین بازیکنان جهان قرار داشت. در لوگزامبورگ، هند و سورینامه، رافائل واران بهترین بازیکن جهان انتخاب شده و در قرقیزستان، تیبو کورتوا برترین بازیکن بود.

 

 

 

 

در سوی دیگر، مارسلو در فهرست فنلاندی ها چهارمین بازیکن و در فهرست کامرونی ها پنجمین بازیکن بود و گرت بیل در فهرست لیختن اشتاین چهارمین بازیکن، در فهرست توگو نیز چهارمین بازیکن و در فهرست گواتمالا، پنجمین بازیکن بود. اما عجیب ترین رای ها برای سینت کیتس اند نویس بود که نیمار را در صدر فهرست، سرخیو راموس را در رده دوم ، لوئیس سوارز را در رده سوم، الیسون بکر را در رده چهارم و آگوئرو را در رده پنجم قرار داده بود. آگوئرو همچنین از سوی روزنامه نگاران گراناد به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است.

 

اما جدا از لیونل مسی، روزنامه نگاران بولیوی معتقد بودند که بازیکن دیگری از بارسلونا مستحق توپ طلاست. آنها لوئیس سوارز، ستاره اروگوئه ای بارسا را برای این عنوان انتخاب کرده بودند. راکیتیچ، هم تیمی سوارز در فهرست ترکمنستان و عربستان سعودی در رده سوم قرار گرفته بود.  جدا از گریزمان، بازیکن دیگری نیز از اتلتیکو توانست خود را در سطح جهان مطرح کرده و نامی دست و پا کند. دیگو گودین، مدافع اروگوئه ای اتلتیکو موفق شد در فهرست نپال در رده پنجم قرار بگیرد.

 

 

 

پل پوگبا و انگولو کانته نیز به واسطه قهرمانی جهان رای خوبی را از آن خود کردند. اما محمد صلاح نیز از سوی کشور خودش به عنوان بهترین بازیکن معرفی شده بود و روبرتو فیرمینو، دیگر مهاجم لیورپول نیز از سوی سری لانکایی ها به عنوان بخت دوم توپ طلا انتخاب شده بود. در زیر می‌توانید رای روزنامه نگاران کشورهای مختلف را به تفکیک مشاهده کنید.

 

همچنین سیامک رحمانی، روزنامه نگار شناخته شده ایرانی نیز لوکا مودریچ را در صدر فهرست خود قرار داد و پس از او به ترتیب، ادن هازارد، کریستیانو رونالدو، لیونل مسی و محمد صلاح را در رده های دوم تا پنجم انتخاب کرد.

 

 

رتبه های توپ طلا

لوکا مودریچ (کرواسی، رئال مادرید) 753 امتیاز

 

کریستیانو رونالدو (پرتغال، رئال مادرید و یوونتوس) 478 امتیاز

 

آنتوان گریزمان (فرانسه، اتلتیکو مادرید) 414 امتیاز

 

کیلیان امباپه (فرانسه، پاری سن ژرمن) 347 امتیاز

 

لیونل مسی (آرژانتین، بارسلونا) 280 امتیاز

 

محمدصلاح(مصر، لیورپول)

 

رافائل واران(فرانسه، رئال مادرید)

 

ادن هازارد(بلژیک، چلسی)

 

کوین دبروینه(بلژیک،منچسترسیتی)

 

هری کین(انکلستان،تاتنهام)

 

بهترین بازیکن جوان:

 

کیلین امباپه(فرانسه، پاری سن ژرمن)
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.


<