۱۳ خانه درختی معروف جهان


۱۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۱:۲۳
۱۵۰۸


۱۳ خانه درختی معروف جهان

خانه ای سازگار با طبیعت در دانمارک

Eco-friendly House, Denmark

۱

دانشجوی معاری دانمارکی به نام کنراد ووچیک (Konrad Wojcik) این خانه را برای تغییر ظاهر حومه شهر طراحی کرد . طراحی خاص این خانه آن را شبیه به یک چشم انداز طبیعی کرده , البته این خانه پناه گاهیست که با امکاناتش شما را از خطر حیوانات درنده و… حفظ میکند.

خانه درختی کنار دریاچه Muskoka در کانادا

Lake Muskoka Tree House, Canada

۲

این خانه درختی را معماری به نام لوکاس کوس (Lukasz Kos) طراحی کرده و آن را نزدیک دریاچه Muskoka ساخته. این خانه بسیار مقاوم در برابر باد و عوامل طبیعی است و به راحتی شما و خانواده تان میتوانند داخلش زندگی کنید. طراح این خانه را با چوب و سیم فلزی و طناب ساخته.

 

سرزمین چوبی کوندو در تنسی

A Woodland Condo, Tennessee

۳

این بنای عظیم در جنگل تنسی در ایالات متحده است. خانه بیش از ۵۰ سال سن دارد و ۹۰% آن از چوب ساخته شده است.

 

کلبه هفت کتوله در بریتیشه کلمبیا

The Seven Dwarfs’ Hut, British Columbia

۴

این بنا یکی از بلند ترین خانه های درختی جهان به حساب می آید و با اینکه برق ندارد اما کاملا مناسب برای زندگیست و جالبه بدونید طراحی اش مانند خانه هفت کوتوله است.

 

خانه انسانی به سبک قفس پرندگان در ژاپن

A Human Birdhouse, Japan

۵

اگر شما رویای زندگی و بودن در میان پرندگان را داشته اید , خب این خانه رویای شما را به حقیقت تبدیل میکند. این خانه برای این طراحی شده که انسان ها و پرندگان شانه به شانه هم زندگی کنند , فضای این خانه توسط یک شیشه تقسیم شده و به انسان این اجازه را میدهد تا پرندگان وحشی را هم ملاقات کنند.

 

یک اثر تاریخی برای داشتن خاطرات شاد در بلژیک

A Monument to Happy Memories, Belgium

۶

این خانه توسط بنجامین وردونک Benjamin Verdonck برای جشنواره طراحی های محلی در بلژیک طراحی شده است. این خانه که در حیاط پشتی خانه سالمندان در گنت (Ghent) ساخته شده و به سالمندان دوران کودکیشان را یاد آوری میکند.

 

مکعب ایینه ای در سوئد

The Mirror Cube, Sweden

۷

این ساختمان آیینه ای که به شکل مکعب ساخته شده طراحی تام و ویدگارد (Tham & Videgard) است , که یکی از هتل های مطرح جهان است. آیینه های که بر روی دیواره های خارجی  آن به کار رفته ساختمان را مخفی و زیبا میکند.

 

خانه درختیه فضا پیما در سوئد

The Spaceship Tree House, Sweden

۸

این خانه شبیه یک سفینه فضایی بیگانه ساخته شده که در جنگل فرود آمده. و در واقع یکی از پروژه های معماری نو و مدرن است که بخشی از هتل مکعب شیشه یا همان آیینه مکعبی است.

 

 

آشیانه انسانی در سوئد

The Human’s Nest Tree House, Sweden

۹

این لانه غول پیکر در میان درختان جنگلی در سوئد ساخته شده است . این خانه یک کپی بی نظیر از لانه پرنده گان است با اتاق های مدرن برای سکونت و خوش گذرانی و گوش دادن به آواز پرندگان.

 

رستورانی درون یک درخت در نیوزیلند

Restaurant in a Tree, New Zealand

۱۰

این خانه درختی زرد رنگ در واقع یک رستوران است که در اوکلند واقع شده , شما میتوانید ۱۸ مهمان به علاوه سر آشپز ها و پیشخدمتان  را در این رستوران میزبانی کنید . این جا یکی از عجیب ترین و زیبا ترین خانه های درختی در جهان است.

 

خانه درختیه حاشیه دار در کانادا

HemLoft Tree House, Canada

۱۱

یک خانه درختی از جنس چوب که در آن میتوان از فشار و شلوغی و مشغله های زندگی راحت شد و به آرامش رسید. این خانه عجیب و خارق العاده در جنگل شمال ویسلر در کانادا واقع شده و مناسب برای زن و شوهر ها (زوج ها) است.

 

خانه ای درون شکوفه ها در ژاپن

A House in Blossom, Japan

۱۲

این خانه درختیه شگفت انگیز به دست ترانوبو فوجیموری (Terunobu Fujimori) در یک باغ گیلاس بنا شد. صندلی بردارید و در زیبا ترین فصل سال یعنی بهار بنشینید و چای آرامش بخشی بنوشید و از منظره چشم نوازی که شما را احاطه کرده لذت ببرید.

 

خانه رعیتی بر فراز اسمان در کالیفرنیا

Farmhouse in the Air, California

۱۳

این بنا از چندین خانه متشکل شده که متعلق به کشاورز و رعیت های کالیفرنیاست , و یکی از بزرگترین خانه های درختی در جهان بشمار میرود.

برچسب‌های این مطلب:

آشنایی با مابرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.