سونی به یک خودرساز تبدیل نمی شود

رونمایی سونی ویژن S کانسپت در نمایشگاه CES یک غافلگیری واقعی بود چرا که این برند هیچ سابقه ای در خودروسازی ندارد.

سونی وخودروسازی؟


۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۲۰:۰۱:۳۸
۷


اگر برندهایی مانند واکمن(پخش کننده موسیقی)، وایو(لپ تاپ)، براویا(تلویزیون) و اکسپریا(تلفن هوشمند) برای طرفداران سونی خاطره ساز است ظاهرا از این به بعد باید ویژن-اس(خودرو) را نیز به موارد مذکور اضافه کنند!    

یک خوروی الکتریکی که مجهز به بالاترین سطح از فناوری خودران است و از نظر طراحی نیز مخلوطی بین پورشه تایکان و لوسید ایر به نظر می آید.

اکنون مدیر پروژه ویژن S، Izumi Kawanishi که مدیر بخش رباتیک سونی نیز هست، اعلام کرده که این برند به یک خودروساز تبدیل نخواهد شد. در عوض، وی به این کانسپت به عنوان سهم سونی در تکامل خودروها اشاره کرده است.

سونی با ارائه این محصول نام خود را در حوزه فناوری خودرویی به طور جدی مطرح ساخته و همچنین همکاری های نزدیکی را با بزرگانی مانند انودیا، کانتیننتال ، بوش، زد اف و کوالکام آغاز کرده است. سدان سونی که فاقد هرگونه آلودگی زیست محیطی است بیش از 33 سنسور پیشرفته را به کار گرفته تا اطلاعات دقیقی از شرایط بیرونی خودرو و همچنین داخل کابین را هر لحظه بروزرسانی کند.

صندلی های مستقل ردیف عقب و سقف شیشه ای بزرگ از دیگر ویژگی های آن محسوب می شود.

سونی اطلاعات دقیقی درباره ویژگی های فنی ویژن-اس ارائه نکرده اما بطور کلی به حضور 2 موتور الکتریکی با خروجی 268 اسب بخار و بیشینه سرعت 240 کیلومتر بر ساعت اشاره داشته است. این قوای محرکه خودرو را از حالت توقف طی 4.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رساند.کنسول اصلی داخل کابین طراحی ویژه ای دارد و تا حدودی به هوندا ایی شباهت دارد. در این محصول فناورانه آینه های جانبی نیز جای خود را به دوربین های جانبی داده اند.

سونی همچنین به حضور فناوری پیشرفته صوتی با اسپیکرهای اختصاصی و صدایی فراگیر در کابین خودرو اشاره کرده است.

Kawanishi طی مصاحبه ای اظهار داشت: "پس از تغییر تلفن های همراه با گوشی های هوشمند، در حمل و نقل نیز باید تغییری بزرگ روی دهد." سونی می خواهد خودروها هم تکنولوژی های رانندگی و هم سیستم های سرگرمی اطلاعاتی داخل خودرویی خوبی داشته باشند. ویژن S به لطف 33 سنسور در بدنه خود دارای قابلیت هدایت خودران است. سونی تصمیم دارد این تکنولوژی را در سال 2020 در جاده ها تست کند.

وی افزود: "این کاری است که سونی انجام می دهد. ما قابلیت ها و تکنولوژی هایی را پیش می بریم که می توانند به تکامل منتهی شوند."

 

 

 
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.