مدارس باز می شوند

جدیدترین اخبار از بازگشایی مدارس


۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۱:۱۰
۱۰۵۱


امتحانا چی میشه ؟

مهرزاد حمیدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره بازگشایی مدارس اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی در سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت یک ماه به صورت داوطلبانه با رعایت پروتکل های بهداشتی دایر می شوند.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس در سراسر کشور داوطلبانه است، افزود: حضور و غیاب برای دانش آموزان انجام نمی شود و این زمان بازگشایی برای رفع اشکال دانش آموزانی است که به اینترنت دسترسی نداشتند یا به هر طریقی امکان استفاده از آموزش های مجازی را ندارند. 

معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که وزارتخانه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان معادل هزار میلیارد ریال را به استان ها برای بازگشایی مدارس از پیش اختصاص داده است و استان ها هم تشکیلات لازم برای این موضوع را فراهم کرده اند.
حمیدی با اشاره به اینکه مدارس برای تمام دانش آموزان که احساس نیاز به رفع اشکال می کنند، باز است، عنوان کرد: دستورالعمل اجرایی بازگشایی مدارس نگاشته شده است اما این آیین نامه فردا نهایی می شود؛ از این رو، اکنون هنوز نمی توان درباره جزئیات آن اظهارنظر کرد.

زمان برگزاری امتحانات در اختیار مدارس است
وی درباره زمان برگزاری امتحانات در مدارس مختلف گفت: زمان برگزاری امتحانات در مقاطع مختلف به مدرسه سپرده شده است؛ چرا که معلمان از وضعیت آموزشی دانش آموزان خود آگاه هستند و می توانند تصمیم بگیرند که این دانش آموزان تا چه میزان به رفع اشکال نیاز دارند.

تغییری در زمان و نحوه بازگشایی مدارس صورت نمی‌گیرد 
حمیدی با بیان اینکه ارائه هرگونه خدمات آموزشی در زمان بازگشایی مدارس باید در راستای رفع اشکال دانش آموزان باشد، خاطرنشان کرد: زمان بازگشایی مدارس در ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز تصویب شد و دیگر تغییری در این تصمیم گیری صورت نمی گیرد.

برچسب‌های این مطلب:

سیاسی علمیبرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.