امروز برگزار شد:

جشنِ تولّد یازدهمین امام (علیه السلام)

بادکنک، ماست، تئاتر و بستنی در یک روز


۰۶ دی ۱۳۹۶ / ۱۴:۰۱:۴۰
۵۰۲
۰


پیش دبستان پسرانه ی میزان برای پدر امام زمان (عج) جشنِ میلاد گرفت...

امروز صبح اولین چیزی که در چشمِ بچه ها جلوه  داشت، بادکنک هایی بود که به سقف چسبیده بودند! آن ها هنوز نمی دانستند که قضیه از چه قرار است و حدس های مختلفی می زدند. مربیان هم قرار نبود فعلا چیزی بگویند!

زمان صبحگاه فرا رسید و آقای مختاری قصه ی این بادکنک ها را گفت. «دیروز آقاها به خاطر میلاد امام حسن عسکری (ع)، مدرسه را تزئین کردند و امروز به همین مناسبت یک مراسم جذّاب و یک پذیرایی داریم». گفتن همین جمله، مقدمه ی یک روز شاد و پر انرژی برای نوآموزان بود.

ساعت 11:10 مراسم جذّاب امروز شروع شد. اولین برنامه مسابقه ی بادکردن بادکنک ها بود. بچه ها تا ده شماره وقت داشتند تا بادکنک ها را تا می توانند باد کنند. مسابقه های امروز مسابقه نبودند و رقابتی نداشتند! هدف فقط نشاط و خنده بود.

برنامه ی بعدی ماست خوری دسته جمعی بچه ها بود. غیر از خود برنامه، مصاحبه ای که بعد از آن با اون قیافه های ماستی انجام می شد، خنده دارتر بود. بعضی بچه ها اول داوطلب می شدند ولی همین که پشت میز می رفتند و کاسه ی ماست را می دیدند، انگار که از ده متری می خواستند شیرجه بزنند و منصرف می شدند !!

برنامه ی سوم و آخرین برنامه، نمایش داستانیِ «دکتر غلط غلوطیان و آقای غلط گیر» بود که بدون اغراق یکی از کمدی ترین نمایش های پیش دبستان تا امروز به حساب می آمد. آقای دکتر این دفعه شعبده باز شده بود، جادو و جمبل می خواند و انواع بلاها را بر سر جنابِ غلط گیر در می آورد. یک بار آقای غلط گیر را به خانم غلط گیر تبدیل کرد، یک بار رنگ شلوارش را تغییر می داد و یک دفعه هم در کلاهش مار قرار داد !

مراسم تمام می شود و بچه ها هنگام رفتن با بستنی های خوش مزه پذیرایی می شوند. تجربه ی یک جشنِ تولد متفاوت، پایانی بر هفته ی اول دی ماه بود...

#روش_میزان

#اصل_شادابی_و_نشاط

#اصل_تقید_به_ارزش_های_دینی_و_التزام_به_مناسک_مذهبیچندرسانه‌ای :

Download Video: MP4


Download Video: MP4
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

مطالب مرتبط