دسته دوال سنس

دسته جذاب دوال سنس


۱۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۱:۵۵
۹۷


سلام حسین خرسند مفرد هستم نماینده پروالکترونیک وبا تشکر از دوست عزیزم سید امیر علی احمدی      

 

طراحی دوال سنس

طراحی دسته پلی استیشن 5 نسبت به نسل قبل به طور کلی تغییر کرده است. این تغییر هم در ظاهر و هم در ارگونومی و حس در دست گرفتن تأثیر به سزایی داشته است. این دسته حالا از ترکیب رنگ مشکی و سفید ساخته شده است. به طوری که بخش پایینی و شوک‌ها به رنگ مشکی درآمده و دیگر قسمت‌ها به صورت یکدست سفید می‌باشد.

بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

این دسته بازی به لطف طراحی بهتر حالا بسیار بهتر در دست قرار می‌گیرد. بازی‌ کردن طولانی مدت با آن کمتر شما را خسته می‌کند. قسمت‌های پایینی دسته که شما در دست خواهید گرفت دارای پترن می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود دسته بهتر در دست بنشیند و با عرق کردن دست کمتر جابجا شود. این پترن‌ها را اگر از فاصله‌ی خیلی نزدیک نگاه کنید به شکل علامت‌های روی دسته می‌باشند. که در نوع خود جالب و جذاب است.

پترن‌های روی دوال سنس در مطلب بررسی دسته بازی سونی

پترن‌های روی دوال سنس در مطلب بررسی دسته بازی سونی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک دسته بازی دکمه‌های آن می‌باشد. شما به طور مداوم با آن‌ها در ارتباط هستید. در این نسل این دکمه‌ها و حس کار کردن با آن‌ها بهتر شده است. در واقع هنگام کار با دکمه‌ها و فشار دادن آن‌ها حسی که به شما منتقل می‌شود این است که با دسته با کیفیت‌تری مواجه هستید. و دکمه‌ها به این زودی قرار نیست، حالت خوب خود را از دست بدهند.

دکمه‌ها با کارایی بهتر در مطلب بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

دکمه‌ها با کارایی بهتر در مطلب بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

امکانات و تجربه بازی

در همین ابتدا به سراغ دو ویژگی جدید دسته‌های بازی جدید سونی برویم که به گفته‌ی این شرکت نقش به‌سزایی در حس بازی کردن شما دارد. باید ببینیم که این ادعای شرکت ژاپنی تا چه حد درست است.

قابلیت اول Haptic feedback (بازخورد لمسی) نام دارد. عملکرد آن به این صورت است که زمانی که شما به روی مثلا زمین شنی در بازی راه بروید دسته شروع به ویبره می‌کند، تا حس راه رفتن به روی شن را به شما منتقل کند. به گفته‌ی سونی این قابلیت حس خیلی خوبی به شما در حین بازی می‌دهد و باعث می‌شود تا حس کنید درون بازی هستید.

بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

این ویژگی در بازی‌های مختلف می‌تواند کاربری‌های متفاوتی داشته باشد. که این به شرکت سازنده بازی برمی‌گردد که تا چه حد بتواند از این قابلیت استفاده کنند. و به کمک آن باعث شوند تا کاربر به جهان بازی وارد شود و حس واقعی بودن داشته باشد.

ویژگی دیگری که به دسته بازی جدید اضافه شده adaptive triggers نام دارد. این ویژگی فقط در تریگرهای L2 و R2 کاربرد دارد و باعث می‌شود زمانی که مثلا در یک بازی شوتر اقدام به شلیک با تفنگ می‌کنید حس لگد زدن تفنگ به شما منتقل شود و واقعا حس تیر اندازی داشته باشید. این قابلیت هم کاربرد‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که باید در بازی‌های متفاوت با آن‌ها مواجه شد.

 

 

تاثیر ویژگی‌های جدید دسته بازی سونی بر تجربه بازی

حالا که این دو ویژگی را برای شما توضیح دادیم آیا در عمل هم تأثیری در حس بازی کردن ایجاد می‌کنند؟ یا همه این‌ها مربوط به بخش تبلیغات شرکت سونی می‌باشد؟ پاسخ یک بله ساده است! این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که گاهی در حین بازی با این دسته به وجد بیایید و فراموش کنید که واقعا در دنیای بازی حضور ندارید.

بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

گذشته از این ویژگی‌ها عملکرد بهتر و نرم‌تر دکمه‌ها در کنار ارگونومی بهتر دسته همگی در کنار هم باعث شده‌اند که دوال سنس تجربه لذت بخشی از بازی برای شما به ارمغان بیاورد. درواقع این دسته با داشتن میکروفون داخلی، D-pad کارآمد و تغییر درگاه micro-USB به USB-C تلاش کرده است تا ایرادات نسل قبل را برطرف کرده و همچنین ویژگی‌های جدید و کاربردی را به ارمغان بیاورد.

باتری

قطعا یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف یا بهتر است بگوییم تنها نقطه ضعف این دسته را می‌توان شارژ دهی آن به حساب آورد. جایی که واقعا عملکرد خیلی خوبی را شاهد نیستیم. سونی نتوانسته به موفقیت خوبی دست پیدا کند. بگذارید تا این موضوع را بیشتر شرح دهیم.

عملکرد باتری در مطلب بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

عملکرد باتری در مطلب بررسی دسته بازی سونی دوال سنس

شما با دسته‌های جدید سونی می‌توانید تنها 10 ساعت بازی کنید. این درحالی است که دسته نینتندو سویچ پرو می‌تواند 30 ساعت شارژ دهی را برای شما به ارمغان بیاورد. که در مقایسه با آن، 10 ساعت واقعا شارژ خوبی به حساب نمی‌آید.

به طور کلی شارژ دهی دوال سنس نسبت به نسل قبل بهتر شده است، اما هنوز در حدی نیست که بتوان آن را شارژ دهی خوب به حساب آورد.

رونمایی سونی از دو رنگ جدید دسته دوال سنس پلی استیشن 5

 

درحالی‌که تا به امروز دوال‌سنس فقط با یک ترکیب رنگی مشخص سیاه‌وسفید عرضه شده بود، حالا سونی اعلام کرد که از ماه بعد آن را با دو رنگ جدید هم به بازار می‌فرستد.

سایت اسپانیایی Area Jugones در هفته‌ی گذشته ادعا کرده که به‌زودی سونی از دو رنگ جدید برای کنترلر دوال‌سنس پرده‌برداری می‌کند و حالا این ادعا درست از آب درآمد. سیاه/مشکی نیمه‌شب (Midnight Black) و قرمز کیهانی (Cosmic Red) نام دو رنگ رسمی جدید دسته دوال‌سنس کنسول پلی استیشن 5 سونی است. در بلاگ رسمی پلی استیشن نوشته شد که Midnight Black با ترکیب دو رنگ سیاه نسبتا متفاوت ساخته شده است؛ تا رنگ ملایم‌تر تا حدی نمایش‌دهنده‌ی رنگی باشد که انسان موقع نگاه انداختن به آسمان شب می‌بیند.

دسته دوال‌سنس Cosmic Red هم با ترکیب مشکی کامل و قرمز ساخته شد؛ قرمزی که با الهام از رنگ‌های خاص دیده‌شده در تصاویر کیهانی به وجود آمد. لئو کاردوسو و ساتوشی آئویاگی که طراح دو رنگ جدید دسته پلی استیشن 5 بوده‌اند، در رابطه با آن‌ها می‌گویند: «ما می‌خواستیم این دو مکمل هم باشند و در عین حال به جنس طراحی رنگ نسخه‌ی اصلی دوال‌سنس هم بخورند. پس هر دو رنگ‌بندی جدید باتوجه‌به کهکشان طراحی شدند و در عین حال از زبان طراحی رنگی دوال‌سنس اصلی و لوازم جانبی دیگر پلی استیشن 5 پیروی کردند».

دو رنگ جدید کنترلر دوال سنس کنسول پلی استیشن 5 سونی

آئویاگی ادامه می‌دهد: «رنگ Midnight Black و رنگ Cosmic Red دوال‌سنس هر دو شامل یک رنگ آبی نامحسوس هم می‌شوند که به ترتیب جلوه‌هایی به‌خصوص از رنگ سیاه و رنگ قرمز را به نقاطی از آن‌ها می‌دهد. این آبی نامحسوس در رنگ‌بندی دوال‌سنس اصلی هم وجود دارد. پس به‌نوعی هر سه رنگ کنترلر دوال‌سنس کامل‌کننده‌ی یکدیگر هستند. همچنین در دو رنگ جدید، جزئیات و رنگ دکمه‌ها هم برای تناسب با رنگ‌بندی‌های جدید، تغییر یافته‌اند».

واضح است که این سه نوع دوال‌سنس فقط از لحاظ رنگ‌بندی با یکدیگر تفاوت دارند و از ویژگی‌های یکسانی بهره می‌برند. راستی نظر شما چیست؟ از بین سه رنگ معرفی‌شده برای دوال‌سنس تا به امروز، کدام یک را بیشتر می‌پسندید

دوال سنس

 
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.