چگونه عزت نفس خود را با استفاده از سیره اباعبدالله(ع) پرورش دهیم؟

ویژه نامه ولادت امام حسین علیه السلام؛


۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۱:۳۴


نگاهي اجمالي به سيره امام حسين (عليه السلام)

تکریم کودکان:

كودکانی که در دوران طفولیت از توجه و احترام بزرگترها، بویژه والدین خود، برخوردار گردند، در زندگی آینده خویش افرادی عزتمند، موفق و دارای اعتماد به نفس خواهند بود; چرا که تکریم شخصیت کودکان - که روحی لطیف و حساس دارند - روحیه خودباوری و اعتماد به نفس را در وجود آنان تقویت کرده و زمینه رشد اخلاقی و ایجاد صفات نیک را در وجودشان فراهم می آورد و آنان را در آینده شخصیتی مستقل، خودباور و دور از عقده حقارت بار خواهد آورد .

چند نمونه از تکریم شخصیت اطفال را در رفتار آن حضرت مرور می کنیم:

ابالله بن عتبه، از مشاهیر فقهای اهل سنت، نقل می کند که: روزی در محضر حضرت سید الشهداء علیه السلام بودم که فرزند آن حضرت (امام سجاد علیه السلام) که کوچک بود، وارد شد . امام او را به نزد خود خوانده و به سینه چسبانید، پیشانیش را بوسید و فرمود: «بابی انت ما اطیب ریحک و احسن خلقک;  پدرم به فدایت . چقدر خوشبو و زیبایی!»
جعید همدان یکی از یاران امام حسین علیه السلام می گوید: روزی نزد حسین بن علی علیهما السلام رفتم در حالی که او دخترش سکینه را بر سینه چسبانیده و نوازش می کرد . وقتی که وارد شدم، امام به همسرش فرمود: ای خواهر قبیله کلاب! دخترت را از من بگیر! سپس با من در مورد انواع مردم به گفتگو نشست .

ادامه آن را مي توانيد در سايت http://www.jahannews.com/report/605415/ پيگيري فرماييد.

برچسب‌های این مطلب:

مناسبت‌ها

چندرسانه‌ای :Download Video: MP4


Download Video: MP4نمایش دیدگاه‌های بیشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.