داستان این روزهای پیش‌دبستان:

دومینوی تولّد در بهــــــــاران

طعم شیرین جشن در روزهای میلاد اهل بیت (ع)


۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۲۰:۰۱:۵۷
۸۷۱


نوآموزان پیش‌دبستان پسرانه، ایامی پر از شادی و سرور را تجربه می‌کنند.

شعبان ماه میلاد پنج نفر از فرزندان پیامبر‌(ص) است. تعدادی از بچه‌های مدرسه نیز در این ماه به دنیا آمده‌اند. فصل بهار نیز نوید تولدی دوباره است. همه‌ی این‌ها وقتی با هم جمع شوند، ایام بهاران شکل می‌گیرد؛ بهار معنویت، بهار طبیعت و بهار انسانیت...

داستانِ این روزها از صبحگاه شروع می‌شود. وقتی از بچه‌هایمان می‌پرسیم که امروز تولد کدام معصوم و یا کدام فرزند اهل بیت (ع) است؟ بچه‌ها کمی فکر می‌کنند و هرکدام حدس‌هایی می‌زنند. این وسط یکی هم بلند می‌شود و می‌گوید: «آقا تولد ما هم هست!»

وقتی به آخرین ساعات این روزها می‌رسیم، صدای مولودی به گوش می‌رسد. این صدا دیگر به گوشمان آشناست. با بچه‌ها در راهروی اصلی جمع می‌شویم و منتظر قصه و بازی هستیم. بازی گروهیِ «دو، صدا و صندلی» یکی از برنامه‌های جالب این روزهاست. بچه‌ها با صدای مولودی می‌دوند و زمان قطع صدا روی صندلی می‌نشینند. هر مرحله یک صندلی کم می‌شود! بعد از بازی هم، قصه‌گویی با نمایش داستانی شروع می‌شود. قصه‌های این روزهای ما پر از فضاسازی و حس زیبا است. نمایش‌ها نیز در ضمن روایت قصه اجرا می‌شود.

این روزها کمی چاق‌تر هم شده‌ایم! از بس روزهای مدرسه با شیرینی و کیک تمام می‌شود. بستنی، چوب شور شکلاتی، هندوانه، شیرینی و کیک‌های مختلف، همه‌ی خوراکی‌هایی بودند که از طرف خانواده‌ها و مدرسه، کام بچه‌ها را شیرین کرد.

میلاد علی‌اکبرِ امام حسین (ع) و امام زمان (عج) نیز در راه است...

 

می‌توانید فیلم کوتاهی از این سلسله جشن‌های شعبانیه مشاهده کنید:

 

#روش_میزان

#اصل_تقید_به_ارزش‌های_دینی

#اصل_شادابی_و_نشاط

 
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.