درباره ی ......

فهرست رکوردها و آمار باشگاه رئال مادرید


۰۱ آبان ۱۳۹۶ / ۲۰:۵۷:۰۳
۴۶۸
۳۶


درباره ی.... !!!

باشگاه فوتبال رئال مادرید، یک باشگاه حرفه‌ای اسپانیاییست که در شهر مادرید قرار دارد. این تیم در سال ۱۹۰۲ میلادی تأسیس شد و اولین بازی خود را در ۱۹ می ۱۹۰۲ میلادی تجربه کرد. رئال هم اکنون در دسته اول لیگ اسپانیا (ملقب به لالیگا) بازی می‌کند و سال ۱۹۲۹ در این لیگ حضور دارد و یکی از ۳ تیمی است که تاکنون هیچ‌گاه به لیگ‌های پایین‌تر سقوط نکرده است. ۲ تیم دیگر، بارسلونا و  اتلتیکوبیلبائوهستند. آنها همچنین نخستین تیم اسپانیایی هستند که در لیگ‌های اروپایی بازی کردند و این اتفاق در سال ۱۹۵۵ رخ داد و به جز در سال‌های ۷۸–۱۹۹۷ و ۹۷–۱۹۹۶ در بقیه جام‌ها حاضر بوده‌اند.

در حال حاضر این تیم دارای عنوان بیشترین کسب مقام اول در لیگ قهرمانان اروپا (با ۱۲ قهرمانی) و لالیگا (با۳۳ قهرمانی) است. همچنین رائول گونزالس با ۷۴۱ بازی، صاحب رکورد بیشترین بازی در این تیم است. بهترین گلزن تاریخ باشگاه کریستیانو رونالدو با ۴۰۱ گل زده در تنها ۷ فصل می‌باشد.

در کشور اسپانیا، رئال مادرید با کسب ۵۸ عنوان قهرمانی، موفق‌ترین تیم این کشور است. این تیم با کسب ۲۰ عنوان بین‌المللی نیز یکی موفق‌ترین باشگاه‌های دنیاست. این تیم پر افتخارترین تیم اروپا و دومین تیم پرافتخار دنیا از این نظر است. این تیم همچنین با کسب۳۳ عنوان قهرمانی در لالیگا، موفق‌ترین تیم این رقابت هاست. ۱۰ عنوان قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا و ۱۲ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، آنها را در این رده‌ها نیز پر افتخارترین تیم کرده است. در دسامبر ۲۰۰۰ نیز این تیم به عنوان موفق‌ترین تیم قرن بیستم معرفی شد.

همچنین رئال مادرید برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا، لباس‌های وِژه‌ای می‌پوشد که مخصوص تیم هاییست که دارای بیش از ۵ عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها هستند.

 

بازیکنان زیر "توپ طلاً را در حالی بردند که عضو رئال مادرید بوده‌اند.

کفش طلا

بازیکنان زیر «کفش طلا» را در حالی بردند که عضو رئال مادرید بوده‌اند.

بازیکن سال اروپا

بازیکنان زیر عنوان «بازیکن سال اروپا» را در حالی کسب کردند که عضو رئال مادرید بوده‌اند.

بهترین بازیکن سال دنیا

بازیکنان زیر عنوان «بهترین بازیکن سال دنیا» را در حالی کسب کردند که عضو رئال مادرید بوده‌اند.

 

برچسب‌های این مطلب:

انتشاراتبرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

مطالب مرتبط