عجیبترین سوانح هوایی


۰۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۱:۳۶
۲۸۳


در روز ۳۱ می ۲۰۰۹، پرواز شماره ۴۴۷ هواپیمایی ایرفرانس در ساعت ۱۰ شب از ریو دوژانیرو برزیل پرواز کرد و از فراز اقیانوس اطلس به سمت فرودگاه شارل دوگل پاریس حرکت کرد. 

در دنیای امروز پرواز با هواپیما اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و بدون آن، سفر به بسیاری مناطق برای ما میسر نخواهد بود. صنعت هواپیمایی در طول دهه ها پیشرفت های بسیاری کرده و در حال حاضر ما در امن ترین دوره مسافرت هوایی به سر می بریم. سازمان ها و انجمن های مختلف مثل انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) با اعمال استانداردها و قوانین سختگیرانه باعث ارتقاء سطح کیفی پرواز و بهبود امنیت پرواز شده اند. با این حال، از آغاز صنعت هواپیمایی و پروازهای مسافربری اتفاقات و سوانح هوایی عجیب و غریبی رخ داده است که گاهی توجیه درستی برای آن ها وجود دارد. برخی از این سوانح آنقدر عجیب هستند که باور کردنشان واقعا دشوار است! در این مطلب تصمیم گرفتیم در مورد عجیب ترین سوانح هوایی با شما صحبت کنیم و 1 مورد از عجیب ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

در روز ۳۱ می ۲۰۰۹، پرواز شماره ۴۴۷ هواپیمایی ایرفرانس در ساعت ۱۰ شب از ریو دوژانیرو برزیل پرواز کرد و از فراز اقیانوس اطلس به سمت فرودگاه شارل دوگل پاریس حرکت کرد. هواپیمای ایرباس ای ۳۳۰-۲۰۳ حامل ۲۱۵ مسافر و همینطور ۱۲ خدمه پرواز بود. آخرین تماس این هواپیما با کنترل پرواز در ساعت ۲:۱۰ دقیقه بامداد بود و بعد به ناگهان هیچ خبری از این هواپیما وجود نداشت! تا ۵ روز هیچ کس نمی دانست چه بلایی سر این هواپیما و سرنشینانش آمده است، تا اینکه پس از ۵ روز بالاخره لاشه های هواپیما در سطح اقیانوس مشاهده شد. علت و دلیل بروز این سانحه هوایی عجیب مشخص نبود تا اینکه ۲ سال بعد جعبه سیاه هواپیما در کف اقیانوس پیدا شد. با بررسی و آنالیز داده های جعبه سیاه مشخص شد که سیستم اتوپایلوت هواپیما از کار افتاده و خلبان به اشتباه نوک هواپیما را بالا برده است. این امر در نهایت موجب سقوط هواپیما از ارتفاع ۱۱۰۰۰ متری شد. شدت شتاب و سرعت سقوط هواپیما باعث شده که در هنگام برخورد با سطح آب، بدنه هواپیما تکه تکه شود. این حادثه یکی از عجیب ترین سوانح هوایی صنعت هوایی به شمار می رود

برچسب‌های این مطلب:

علمی


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.