۳۵ نکته جالب در مورد فضا که نمی‌دانستید! (ويديو)


۰۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۱:۲۰
۷۹۱


دانشمندان و آژانس‌های فضایی همواره به دنبال کشف حقایق بیشتری در مورد جهان هستی هستند. در این ویدیو به ۳۵ نکته جالب درباره فضا اشاره می‌کنیم.

دانشمندان و آژانس‌های فضایی همواره به دنبال کشف حقایق بیشتری در مورد جهان هستی هستند. در این ویدیو به ۳۵ نکته جالب درباره فضا اشاره می‌کنیم.

جهان هستی آنقدر وسیع و پیچیده است که بزرگترین دانشمندان نیز نمی‌توانند آن را به طور کامل درک کنند. انسان همواره به دنبال کشف حقایق و جزئیات بیشتری درباره جهان هستی است و روز به روز به دانش ما درباره این فضای بی کران بیشتر می‌شود، اما هر چقدر هم دانش کسب کنیم باز هم فقط به اندازه سر سوزن از شگفتی‌های آن باخبر می‌شویم.

در حال حاضر ناسا و آژانس‌های فضایی و حتی شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس ایکس با جدیدترین تکنولوژی‌ها و به کمک بزرگترین دانشمندان و محققان سعی می‌کنند از دورترین نقاط کهکشان‌ها نیز اطلاعاتی را به دست بیاورند و در همین راستا کاوشگرهایی را به سیاره‌های دیگر مانند مریخ فرستاده‌اند. به همین دلیل هر روز و هر سال اطلاعات ما از آنچه در فضای بی کران می‌گذرد، بیشتر می‌شود.

در این ویدیو که امروز برایتان آماده کرده‌ام، می‌خواهم ۳۵ نکته جالب و شگفت‌انگیز در مورد فضا که احتمالا نمی‌دانستید را به شما بگويم. مثلا آیا می‌دانستید ماه به شکل کروی کامل نیست و تا حدودی شبیه تخم مرغ است؟ یا می‌دانستید خورشید ۴۰۰ برابر بزرگ‌تر از ماه و ۴۰۰ برابر ماه دورتر از قمر زمین است و به همین دلیل خورشید و ماه از زمین به یک اندازه دیده می‌شوند. پس اگر می‌خواهید ببینید در جهان هستی چه می‌گذرد، شما را به تماشای ویدیوی زیر دعوت می‌کنم.

برچسب‌های این مطلب:

علمی

چندرسانه‌ای :

Download Video: MP4


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.