خواص نگهداری گل در خانه


۲۸ دی ۱۳۹۶ / ۱۹:۳۵:۰۱
۱۴۷
۲


خواص نگهداری گل در خانه 

1ـ نگهداری گل و گیاه در اتاق افرادی بالینی موجب کاهش میزان استرس آنها می شوند.
2 ـ نگهداری گیاهان در منزل نشیمن می تواند سرما خوردگی یعنی ریزش را تا 30 در صد بکاهد. گیاهان و گل ها با افزایش رطوبت در فضای اتاق باعث کاهش گرد وغبار در محیط خانه و بدون شک یکی از مبارزان اصلی سرماخوردگی و خستگی و خواب آلودگی هست.
3ـ پرکردن گل و گیاهان در اتاق کار و منزل نشیمن در بهبود درد افرادی که سردرد، میگرن دارند باعث می شود شبانه روز کمتر دچار سردرد گردنند.
4ــ گیاهان حجم شگفتی از آلودگی های شیمیایی که از طریق هوا به ما انتقال پیدا می کنند را در خانه از بین می برند. ما همواره در این شرایط بی برقی در خانه ها هوایی را استنشاق می کنیم که پر است از آلودگی از دود سوخت الکین، گیس، لمپ های تیلی، بخاری های تیلی، زغال سنگ سوخت، زغال چوب، آلودگی های خطرناکی که در هوای راکد خانه سبب سردرد وحالت تهوع می شوند.
5ـ نگهداری گل و گیاهان در منزل و اتاق کار موجبات شادمانی انسان را فراهم می آورد. آرامش و حالت خوش بینانه و خلاقیت و کارایی به ما می بخشد. 

نتایج به دست آمده از تحقیقات طب معالجوی وقایوی نشان می دهد مریضانی که تخت بستر شان نزدیک کلکین بطرف باغ و با گل و گیاه است زودتر از باقی مریضان سلامتی خود را باز می یابند.

6ـ نگهداری گل و گیاه در منزل از مریضی هایی همچون افسردگی پیشگیری می کند و به افراد تنها و منزوی دلیل موجه برای ادامه زندگی شان می بخشد.

خلاصه با قرادادن یک یا دو گل یا گیاه زینتی در منزل نشیمن و اتاق کار می توان هوای یک اتاق را تازه و مرطوب نگه داشت و باعث کاهش گرد و غبار مشکلاتی مانند خستگی سرفه گلودرد و سایر علایم و مشکلات مرتبط با ریزش را تا 30 درصد کاهش دهد. ناگفته نباید گذاشت، نکات مصونیت سلامتی هم مورد توجه قرار گیرد.

برچسب‌های این مطلب:

طبیعتبرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

مطالب مرتبط