دلنوشت

سایت های شبیه ساز ویندوز ۹۵، ۳.۱ ، ۱.۰۱


خلاصه :

سایت های شبیه ساز ویندوز های قدیمی

به نام خدا

سلام

امروز می خواهم سایت های شبیه ساز ویندوز  95، 3.1 ، 1.01 را به شما معرفی کنم.

 

1) ویندوز 95

 

شبیه‌ساز سیستم عامل

آگوست 1995 تاریخ تولد آن بود، به همین خاطر نامش را ویندوز 95 گذاشتند.

ویندوز 95 بن‌مایه و اساس ویندوزهای مدرن امروزی است؛ سیستم عاملی که منوی استارت و تسکبار برای اولین بار در آن معرفی شد و نخستین ویندوزی بود که برای دسترسی به فایل و دیسک به MS-DOS تکیه نداشت.

شبیه‌سازی که به شما معرفی می‌کنیم، ویندوز 95 OSR2 را اجرا می‌کند. این نسخه پشتیبانی یو اس بی ندارد و با پردازنده‌های پنتیوم به مشکل بر می‌خورد. اما برای استفاده معمولی در مرورگر با آن به مشکلات جدی بر نمی‌خورید.

از گوشه بالا و سمت راست، گزینه‌ای برای ورود به حالت تمام صفحه در اختیارتان قرار گرفته و ضمنا امکان فعال/غیر فعال کردن ماوس را هم دارید. هنگام کار هم توجه داشته باشید که با یک سیستم عامل تحت مرورگر مواجهید، بنابراین تغییراتی که اعمال می‌کنید امکان ذخیره‌سازی ندارند.

ورود به شبیه‌ساز ویندوز 95 

 

2) ویندوز 3.1

 

شبیه‌ساز سیستم عامل

ویندوز 3.1 در آوریل 1992 منتشر شد و توانست به سرعت جایگزین ویندوز 3.0 اریجینال شود.

با وجود آنکه این نسخه صرفا ویرایشی از ویندوز 3.0 به شمار می‌رفت، اما تغییرات بسیار گسترده‌ای را برای کاربران سیستم عامل به ارمغان آورد. معرفی سیستم فونت TrueType یکی از آن‌ها بود که دسکتاپ را به یکی از قدرتمندترین پلتفرم‌های نشر اطلاعات و اسناد بدل کرد. ضمنا در این نسخه بود که سه فونت Arial، Courier New و Times New Roman برای اولین بار معرفی شدند.

اما از دیگر ویژگی‌های این ویندوز کلاسیک هم می‌توان به درگ و دراپ آیکن‌ها، پشتیبانی از ماوس در نرم‌افزارهای داس و اپلیکیشن Program Manager اشاره کرد که در زمان خود بسیار جالب و هیجان‌انگیز بودند. جالب است بدانید که پشتیبانی از ویندوز 3.1 تا سال 2008 ادامه پیدا کرد.

شبیه‌ساز ویندوز 3.1 نسبت به سایر شبیه‌سازهایی که تا الان معرفی کردیم، امکانات بیشتری دارد. می‌توانید در آن نسخه‌های کلاسیک Minesweeper و Solitaire را بازی کنید، به نرم‌افزارهای Write و Paintbrush دسترسی داشته باشید و حتی به تنظیمات کنترل پنل هم وارد شوید.

ورود به شبیه‌ساز ویندوز 3.1

 

3) ویندوز 1.01

 

شبیه‌ساز سیستم عامل

ویندوز 1.01 در نوامبر 1985 منتشر شد و نخستین سیستم عامل در دسترس عموم بیل گیتس به شمار می‌آمد.

این سیستم عامل در اصل یک فرانت اند گرافیکی برای MS-DOS به شمار می‌آید، بنابراین مثل یک برنامه داس اجرا می‌شود. اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید با آن اجرا کنید شامل ماشین حساب، تقویم، ساعت، نوت‌پد، پینت، Reversi، ترمینال و رایت می‌شوند که همگی در شبیه‌ساز قابل دسترسی‌اند.

جالب است بدانید که ویندوز 1.01 نخستین ویندوزی بود که برای کارت گرافیکی، ماوس، کیبورد و پرینتر درایورهای اختصاصی داشت.

ورود به شبیه‌ساز ویندوز 1.01

 

 

 

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.


پسران

دختران