حیوان ها

ده حیوان خطرناک

ده تا حیوان خطرناک


۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۲:۳۰
۵۲۴


در اینجا ده تا از خطرناک ترین حیوانات دنیا را مشاهده می کنید ...

قلعه بزرگ حیوانات دنیا همیشه سلطان های خود را دارد . چه با جثه بزرگ و چه با جثه کوچک ، بعضی از این حیوانات می توانند خطرناک ترین موجودات برای انسان ها باشند . اگر میخواهید با چند تا از این حیوانات خطرناک اشنا بشید این مطلب را بخوانید : 

10. قورباغه زهراگین 

قورباغه زهراگین از زیر راسته های نوغوکان است . این قورباغه می تواند در رنگ های زیبای مختلفی مانند زرد ، طلایی ، مسی ، قرمز ، ابی و سیاه باشد . اما گول ظاهر فریبنده اش را نخورید . این قورباغه از پشت خود یک ماده نوروتاکسین ترشح می کند که می تواند 10 انسان را درجا بکشد . این موجودات موما در امریکا مرکزی و جنوبی زندگی می کنند .

9. بوفالوی افریقایی 

این موجود غول پیکر 1.5 تن وزن دارد! وقتی بوفال ی افریقایی در خطر قرار بگیرد ، از شاخ های تیز خود برای دفاع استفاده می کند . این حیوان میتواند 1.7 متر ارتفاع و 2.7 متر طول داشته باشد . دشمن های اصلی بوفالوها شیرهای آفریقایی هستند. اما با این حال بوفالو بیش از هر حیوان دیگری در آفریقا انسان ها را قربانی می کنند. پس ترجیحا سر به سرشان نگذارید.

8. خرس قطبی 

خرس های قطبی به طور عموم شیر دریایی میخورند، اما قادر هستند سر یک انسان را با یک ضربه از جا بکنند. این حیوانات ۴۱۰ تا ۷۲۰ کیلوگرم وزن دارند. خرس های قطبی جذاب و خوش قیافه هستند، اما یکی از شکارچیان بزرگ انسان ها محسوب می شوند.

7. فیل 

فیل های آفریقایی گاهی آنقدرها که مردم فکر می کنند دوستانه نیستند. فیل های آفریقایی به طور سالیانه چیزی حدود ۵۰۰ نفر را می کشند.

6. کروکدیل اب های شور 

سلطان رودخانه ها! کروکدیل آب های شور بزرگترین خزنده روی زمین است. اندازه این حیوانات چیزی حدود ۵ و نیم متر است. این حیوانات در زیر آب می توانند به تندی یک دلفین حرکت کنند. پس ترجیحا نزدیک این کروکدیل ها شنا نکنید، چون می توانند به یک باره یک انسان را قورت بدهند .

5. شیر افریقایی

شیرها تنها گربه هایی هستند که به طور گروهی زندگی می کنند. گزارشات نشان می دهد که شیرهای تانزانیا به طور سالیانه ۷۰ انسان می کشند .

4. کوسه سفید بزرگ 

مشهور به خطرناکترین شکارچی دریاها، کوسه سفید بزرگ تنها بازمانده خانواده خود است و در تمامی اقیانوس های بزرگ زندگی می کنند .

3. عروس دریایی جعبه زی 

سم جعبه زیان به عنوان کشنده ترین سم های موجود در دنیا شناخته شده است. این سموم که به قلب، سیستم عصبی و سلول های پوستی حمله می کند، می تواند تعداد زیادی از انسان ها را به یک باره از پا بیندازد.

2. کبرای اسیایی 

با اینکه کبرای آسیایی کشنده ترین سم دنیا را ندارد، با این حال از آنچه دارد بهترین استفاده را می کند. این خزنده می تواند تا ۵۰ هزار کشته در سال بر اثر نیش زدن به جا بگذارد .

1. پشه

شاید باور نکنید…احتمالا شیر، بوفالو، مار و سایر حیوانات برایتان کشنده تر به نظر می آیند. اما اشتباه می کنید. پشه ها مسئول بیش از ۲ میلیون نفر در سال هستند. بعلاوه این تعداد، آنها به چیزی حدود ۷۰ میلیون نفر بیماری منتقل می کنند. 

                                                         ممنون از این که این مطلب را خواندید . با تشکر .

منابع و مآخذ:
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.