بستنی در زمستان با بدن شما چه می کند

بستنی در زمستان با بدن شما چه می کند؟

تاثیر سرما بر بدن۰۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۰:۲۲:۲۴
۴۰۸۱
۱۳


سرمای هوا تاثیرات فیزیکی و روانی روی انسان می گذارد و منجر تغییراتی در بندن می شود  دانستنی این تغییرات در سالم ماندن و کمتر مبتلا شدن به بیماریهای فصلی از قبیل سرماخوردگی و آنفلو آنزا و .. .  کمک می کند.  

تحقیقات نشان می دهد در فصل زمستان میزان کالری مصرفی بدن  به دلیل عملکرد اندام ها افزایش می یابد.

این افزایش عملکرد باعث سوخت بیشتر کالری می شود که از این رو در فصل زمستان هم بدن به انرژی بیشتر برای گرم نگه داشتن اندام ها و هم برای مقابله با بیماریهای و یروسی و   هم چنین نیاز بیشتری به پادزهر  و ویتامین ها  نسبت به ماه های دیگر دارد .

طبیعتا فصل زمستان طبعی سرد دارد و می بایست بدن را با خوراکیها و نوشیدنی های گرم کمک کنیم تا هم سرمانخورد (مریض نشود)  و هم با سرمای زمستان مقابله کند. 

به این ترتیب وظیفه گلبولهای سفید در زمستان سنگین تر است  ما هم باید در پشت جبهه با رساندن مهمات و تجهیزات لازم به سربازان سلامتی بدن کمک کنیم.مصرف خوراکی‌های خیلی سرد مخاط داخلی دهان و دستگاه گوارش را به‌طور موقت دچار شوک کرده و منقبض می‌کند. در این حالت جریان خون کند و اعصاب محیطی تحریک می‌شوند. به همین دلیل است که خیلی از افراد پس از خوردن بستنی یا نوشیدنی‌های خنک دچار سردرد می‌شوند.

لذا خوردن نوشیدنی های گرم مانند شیر گرم به همراه عسل ، چای و دمنوش های طبیعی و . .  . آب میوه های طبیعی مانند آب پرتقال و آب سیب و . . . .  شلغم و چغندر پخته شده (لبو)  انواع آش ها کمک زیادی به تجهیز و مراقبت از بدن در برابر بیماریها می کند. 

پ طبیعی است خوردن خوراکیهای سرد در فصلی سرما می تواند سیستم دفاعی بدن را با مشکلات زیادی مواجه سازد یکی از این خوراکیها بستنی  است که باید به شدت از خوردن آن در زمستان مخصوصا برای نوجوانان پرهیز شود 

خوردن بستنی در زمستان باعث 

1. انباشته شدن چربی در خون 

2. تشدید یوبوست 

3. اختلال در آبرسانی 

4. مختل شدن گوارش 

5-هدر رفتن انرژی و گرمای بدن 

6. کم شدن جذب انرژی

7. کاهش ضربان قلب 

8. زیاد شدن عفونت ها در بدن 

9. غلیظ شدن خون 

10. ضعیف شدن ایمنی  و . . . . می شود .

در فصل سرما باید بدن را گرم نگه داریم تا سربازانی که وظیفه حراست و نگهبانی از بدن و اندام ها را دارند به درستی وظایف خود را انجام دهند.

با خوردن خوراکیها و نوشیدنیهای گرم و ولرم پشتبان خوبی برای سربازان بدن باشیم .

 

 

منابع و مآخذ:نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.