چرا نبود قالیباف بهتر از بودنش است؟

تحلیلی درباره ی عدم شایستگی قالیباف

تحلیل خودمه با کلی اطلاعات


۰۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۱:۲۱
۱۷۷


می خواهم کمی درباره ی عدم شایستگی قالیباف توضیح بدهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اول از همه بگویم که این مطلب به طور کامل کار خودمه و از هیچ جایی کپی نشده، حتی نیم خط.

خودم تا حدود دو سال قبل از موافقین حضور قالیباف بودم و فکر می کردم که قالیباف بتواند به مردم خدمت کند اما پس از گوش دادن به صحبت های چند متخصص سیاست، به خودم اجبار کردم که کمی در این باره تعقل و تحقیق کنم.

قالیباف در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی(ناجا) به شدت موفق بود و آنجا را متحول کرد. با توجه به اینکه می توانست در ناجا باز هم به مردم خدمت کند و باعث پیشرفت روز افزون این سازمان شود طمع قدرت باعث شد تا قالیباف از این کار استعفا دهد و کاندید انتخابات ریاست جمهوری درسال 1384 شود.

پس از شکست در این انتخابات در دولت  آقای احمدی نژاد شهردار شد. در شهرداری هم موفق بود و  اماکن، پارک و ... زیادی را ساخت. اینجا بود که به این نتیجه رسیدم شیوه ی مدیریت قالیباف تکنوکرات است.

مدیریت تکنوکرات به این معنی است که به مردم خدمت کنیم ولی کاری به دین آنها نداشته باشیم. حالا من از شما می پرسم آقای قالیباف پس از 12 سال که شهردار بود اوضاع فرهنگی تهران به چه شکلی است؟ آیا در زمینه فرهگ پیشرفت کرده ایم؟

او باز هم در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 کاندید شد و باز هم شکست خورد.

مهم ترین کاری(تنهاترین)که دولت آقای روحانی کرد برجام بود. در زمان تصویب برجام عام مردم با برجام موافق بودند اما اکثر بچه های حزب اللهی مخالف بودند. یکی از موافقین سرسخت برجام همین آقای قالیباف بود. الان دیگه همه میدانیم که برجام به غیر ازضرر برای ما چیزی نداشت و آقای قالیباف دفاعی اشتباه کرد. طمع قدرت ایشان به طوری زیاد است که پس از بارها شکست در انتخابات باز هم کاندید انتخابات ریاست جمهوری 1396 شد و باز هم شکست خورد. در این انتخابات آقای قالیباف شکست خوردبه این دلیل که جمع رای او با آیت الله رئیسی از رئیس جمهور فعلی کم تر بود.

برای دفعه ای دیگر در انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندید شد. چندین نفر از انقلابی های مفید در این انتخابات به خاطر قالیباف رای نیاوردند. حتما می پرسید چه کسانی و چرا به خاطر قالیباف رای نیاوردند؟

مشهور ترین کسانی که رای نیاوردند وحید یامین پور، حمید رسایی و علی جعفری هستند.

پس از انتخابات ریاست جمهوری 1396 افرادی انقلابی اصول گرا شورای ائتلاف را تشکیل دادند. حدود سه هفته قبل از انتخابات در جلسه ای به لیستی رای می دهند که در این لیست بچه های انقلابی و قالیباف و چند نفر از یارانش بودند. قالیباف قبول نمی کند و از لیست‌خارج می شود و وحدت را به هم میزند. لیستی جدید تولید می کند که خیلی از انقلابی ها در آن نبودند.

از الان هم پیش بینی می کنم که این شخص قدرت طلب اگر رئیس مجلس شود سال بعد استعفا داده و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود.

 
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.