دلنوشت

۷ راهکار افزایش قدرت ذهن


خلاصه :

...

۱.کارهای دشوار خود را در صبح انجام دهید

مغز ما در صبح، پس از گذراندن یک خواب کافی در بهترین حالت خود قرار دارد.  اگر شما یک کار برای انجام یک کار نیاز به تفکر و تمرکز زیادی دارید، بهترین زمان برای انجام آن کار اول صبح است یعنی درست زمانی که مغز شما در تازه‌ترین حالت ممکن قرار دارد. به همین سبب، چک کردن ایمیل در زمان صبح ایده خوبی نیست، زیرا شما باید کارهای ساده را در طول روز انجام دهید و کارهای دشوار خود را به همان اول صبح موکول کنید. در طول روز به مرور توانایی تصمیم گیری شما نیز تضعیف خواهد شد. این موضوع “خستگی تصمیم گیری” نامیده می‌شود.

۲. استراحت کافی داشته باشید

تمرکز ذهنی ما ظرفیت محدودی دارد. هنگامی که بیش از مدت زمان مشخصی روی کاری تمرکز می‌کنیم، در کارمان مرتکب اشتباه می‌شویم. اینجاست که متوجه می‌شوید ذهن شما خسته شده و نیاز به استراحت دارید. مهم است که درست استراحت کنید

۳. کتاب بخوانید، نه رسانه‌ای اجتماعی

هیچ کلید میانبری برای ارتقاء دانش وجود ندارد و شاید شما از جمله افرادی باشید که از شبکه‌های اجتماعی به صورت تفریحی استفاده می‌کنند. در این حالت سعی کنید به طور مرتب کتاب بخوانید و این کار را به یک عادت تبدیل کنید. هنگامی که شما کتاب‌های با کیفیت را می‌خوانید، توانایی و مهارت شما در زندگی بالا خواهد رفت و یاد خواهید گرفت که چطور مسائل را حل کنید. در مورد تئوری‌های اقتصادی، تاریخ و روانشناسی کتاب بخوانید و بدانید که همه این موضوعات برای دنیای امروز کاربردی و مفید هستند.

۴. به صورت منظم ورزش کنید

تنها چیزی که انسان را از سایر موجودات، متمایز می‌کند، تحرک است. اجداد و نیاکان ما در گذشته برای زنده ماندن و یافتن غذا مجبور به حرکت و ادامه مسیر بودند، یکی از راهکاری بهبود عملکرد مغز، ورزش کردن است. فراموش نکنید هیچ چیزی بهتر از ورزش برای درمان افسردگی و مشکلات ذهنی وجود ندارد.

۵. به اندازه کافی غذا بخورید

۶. به اندازه کافی آب بنوشید

حدود ۷۰ درصد مغز شما را آب تشکیل داده است و بدون آب، مغز شما کارایی لازم را نخواهد داشت. هنگامی که شما به اندازه کافی آب ننوشید، توانایی شما برای تمرکز و تصمیم گیری کاهش خواهد یافت و شما احساس خواب آلودگی و خستگی خواهید کرد. 

۷.خودتان را از خواب کافی محروم نکنید

طبق تحقیقات علمی، یکی از راهکارهای افزایش قدرت ذهن، داشتن خواب کافی است. اگر شما به اندازه کافی خواب و استراحت نداشته باشید، مغزتان قادر نیست که بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

اگر چند روز خواب کافی نداشته باشید، مهارت‌های تصمیم گیری شما  و میزان انرژی شما به طور ناگهانی کاهش می‌یابد و همچنین توانایی شما برای تمرکز بر روی انجام کارها کم خواهد شد. اگر می‌خواهید عملکرد مغزتان بهبود یابد، سعی کنید خواب کافی داشته باشید. معمولا شش تا هشت ساعت خواب برای اکثر افراد کافی است.

غیر از موارد اشاره شده، راهکارهای متفاوتی برای افزایش قدرت ذهن وجود دارد، که امتحان کردن آن‌ها خالی از لطف نیست: ایده‌پردازی و خلاقیت، دیدن فیلم، سفر کردن، انجام دادن کارهای هنری، بازی‌های فکری، حل کردن جدول و حتی انجام دادن چند کار به صورت همزمان برای بهبود عملکرد ذهن شما مفید خواهد بود. به طور کلی، افزایش قدرت ذهن، کار دشواری نیست، شما با انجام دادن عادت‌های ساده‌ای مانند: ورزش منظم، خواب کافی و غذای سالم به راحتی می‌توانید عملکرد مغز خود را بهبود بخشید. علاوه بر این، دوری از افکار منفی نیز می‌تواند در بهبود عملکرد ذهنی شما بسیار موثر باشد.

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.


پسران

دختران