حیوانات عجیب

حیوانات عجیب و غریب و چندش آور


۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۸:۵۱
۱۴۶۱


حیوانات عجیب و غریبی وجود دارند که در این مطلب باهاشون آشنا میشوید

عنکبوت خرچنگی از ژاپن

با دیدن این موجود حتما خودتان را برای فرار آماده کنید. عنکبوت خرچنگی ترکیبی از دو موجودی است که در بیشتر اوقات سر از کابوس‌های شبانه ما درمی‌آورند. این موجود تازه ابعاد بزرگی هم دارد و معمولا تا بیش از ۳ متر می‌رسد. از نظر علمی او یک عنکبوت است که پاهای بلندی با اندازه بسیار غیر معمولی دارد که دیدنش به راحتی می‌تواند باعث حمله قلبی شود. این خرچنگ همچنین توانایی شنا در آب را هم دارد.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 هشت‌پایی با حلقه‌های آبی

در حالی‌که در بیشتر مواقع هشت‌پاها به نظر نفرت انگیز می‌آیند و یا حتی خیلی زیبا هستند که می‌توان ستایش‌شان کرد، هشت‌پای ابی حلقه‌دار درست مانند نامش روی بدن خود حلقه‌های آبی رنگی دارد که به نوعی ابزاری برای هشدار هستند. این حلقه‌ها برای این هستند که شکارچیان احتمالی بدانند هشت‌پا در حالت تدافعی قرار گرفته و نیش‌های سمی خودش را آماده کرده است. بهتر است بدانید هنوز برای این سم این هشت‌پا پادزهری یافت نشده، پس در صورت مشاهده بهترین کار دور ماندن از آن است.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 آی‌آی

آی‌آی نام یکی از گونه‌های لمور است که در جزیره ماداگاسکار زندگی می‌کند. چشم‌های بزرگ و کشیده، انگشتان بلند و باریک که با آن‌ها خودش را بر روی درختان نگه می‌دارد، در شب‌ها حتما ترسناک خواهند بود، با اینکه هیچ آزاری نمی‌توانند برسانند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 گرگ یال‌دار

گرگ‌ها معمولا موجودات جالبی هستند که خیلی‌ها آن‌ها را گونه های خاصی از موجودات روی زمین می‌دانند، در این میان گرگ یال‌دار در نوع خودش موجودی منحصر بفرد است؛ با توجه به رنگ و هیکلی که دارد، بیشتر به سگ یا روباه می‌خورد، اما در عین حال پاهای بلند سیاهی دارند. با توجه به استانداردهای پستانداران این پاهای بلند بسیار غیر معمول هستند و بیشتر در دسته حشرات می‌توان چنین چیزهایی دید. این گرگ‌ هم مانند دیگر دسته گرگ‌هاست و بهتر است اگر اطرافش قرار گرفتید، احتیاط کنید.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 


 

هشت‌پا دامبو

خیلی از موجودات هستند که در کارتون‌ها آن‌ها را می‌بینیم و حتی خوشمان می‌آید، اما همان‌ها در دنیای واقعی خیلی جذاب به نظر نمی‌رسند و حتی برعکس وحشتناک می‌شوند! هشت‌پای دامبو یکی از این موجودات است که در کارتون‌های مختلفی حضور داشته است، او در عمق بیش از دو هزار متری دریا زندگی می‌کند و پژوهشگران هم چیز زیادی درباره‌اش نمی‌دانند و همچنان مانند یک راز باقی مانده است. اما در ظاهر او چشم‌های گرد و شاخک‌هایی کوچک و تیز در اطراف خودش دارد که در اعماق دریا چندان دوست داشتنی به نظر نمی‌رسد.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 موش برهنه مول

موش مول از نوع برهنه‌اش پستانداری علفخوار است که هیچ مویی روی سطح بدنش ندارد و علاوه بر این ظاهر عجیب و غریبی که دارد، دو دندان جلویی‌اش هم که بیرون زده‌اند، به اندازه کافی ترسناک هستند. این موش در یکی از سایت‌های که حیوانات ترسناک را بر اساس جثه دسته‌بندی می‌کند، به عنوان هیولای کوچک معرفی شده است.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 زرافه‌گردن

اگر پیش از این تصویری از «زرافه‌گردنم دیده باشید، حتما احتمال داده‌اید که با یک تصویر فوتوشاپ شده روبرو هستید، اما قطعا اشتباه می‌کردید. زرافه‌گردن نوعی بزکوهی است که در قاره افریقا زندگی می‌کند و البته به او «غزال زرافه‌ای» نیز می‌گویند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 مارماهی

اگر اختاپوس‌ها به اندازه کافی برای شماوحشت‌آور نیستند، مارماهی‌ها بی‌برو برگرد خواهند بود! این نوع از مارهای‌ها ظاهری دقیقا مانند هیولاها دارند و آدم را یاد فیلم‌های ترسناکی می‌اندازند که موجودی برای خوردن گروهی از انسان‌ها می‌آید. مارماهی‌ها فَک ندارند و با داشتن دو باله در اطراف بدن شنا می‌کنند. آن‌ها به جای دهان ردیفی دایره‌ای دندان در کنار هم دارند. در زمان رومیان باستان از آن‌ها به عنوان درمان‌های دارویی استفاده می‌شده و افرادی با درجات بالا می‌توانستند از این مارماهی‌ها داشته باشند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 موش ستاره‌پوزه

بسیاری از افراد هستند که از نگهداری موجودات عجیب و متفاوت خوششان می‌آید، مخصوصا آن‌هایی که از ترکیب چند گونه مختلف به دست آمده باشد. موش ستاره‌پوزه یکی از این حیوانات است که با توجه به نامش مشخص است که بینی ستاره‌ای شکل دارد که مانند یک عنکبوت بزرگ صورتی بر روی صورتش چسبیده است. با اینکه آن را ستاره نام‌گذاری کرده‌اند، اما از لحاظ علمی پوزه این موجود است که البته به بوهای مختلف هم حساسیت زیادی دارد و حکم تعیین کننده مسیر برای موشی که چشم ندارد را ایفا می‌کند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 حباب ماهی یا قطره‌ماهی

یکی از موجوداتی که به واسطه عکس‌ها و پست‌هایی که در اینترنت از او بسیار وجود دارد، ماهی حبابی است، ماهی که در اعماق دریا زندگی می‌کند و صورتی بسیار شبیه به انسان دارد. این موجود که البته به عنوان زشت‌ترین حیوان در جهان هم شناخته می‌شود، به معنای واقعی کلمه مانند یک قطره یا حباب در گوشه‌ای می‌افتد و برای غذا هم از هر چیزی که در اطرافش باشد، مصرف می‌کند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 دیوماهی زگیل‌دار

این خزنده متفوات و عجیب و غریب را تقریبا خیلی سخت می‌توان از نزدیک دید، چون به احتمال خیلی زیاد زنده باقی نمی‌مانید که بخواهید از تجربه برخورد با این حیوان صحبت کنید. دیوماهی زگیل‌دار در اعماق‌ترین بخش‌های دریا زندگی می‌کند و البته با نوری که بالای سر خودش روش می‌کند، بیشتر شناخته می‌شود، او از این نور برای شکار استفاده می‌کند. البته نحوه شکاری هم که در پیش می‌گیرد چندان دوستانه نیست و با در آغوش گرفتن طعمه‌هایش، خون آن‌ها را با دندان‌های بلند و ناهمواری که دارد، می‌مکد.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 ماهی‌خفاشی با لب‌های قرمز

این نوع از ماهی درست مانند این است که آرایش کرده و با اینکه شباهت زیادی به خرچنگ دارد اما توانایی راه رفتن ندارد و با باله‌های منحصر به فردش جابه جا می‌شود. این باله‌ها به شکلی هستند که او را روی زمین نگه می‌دارند و به جابه جا شدنش کمک می‌کنند، چون در حالت عادی او شناگر بسیار افتضاحی است.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 دیوکوسه

یکی دیگر از مخلوقات اعماق دریا، دیو کوسه است که سطح تازه‌ای از ترسناک بودن را به نمایش می‌گذارد. این گونه نادر از کوسه‌ها در اعماق دریا زندگی می‌کنند و اگر به نظر شما کوسه‌های معمولی به اندازه کافی ترسناک نیستند، قطعا دیوکوسه‌ها با دندان‌‌های بزرگی که از دهان‌شان بیرون زده، وحشتناک هستند. از نظر جغرافیایی این موجودات را نوعی فسیل زنده می‌دانند که از ۱۲۵ میلیون سال قبل با نام دیوکوسه‌گان شناخته می‌شوند.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 پلاتیپوس

پلاتیپوس‌ها پستاندارانی آبزی و منقاردار هستند که در استرالیا زندگی می‌کنند و در حالی که دوست داشتنی می‌توانند باشند، چندش‌آور هم هستند. از آن‌جهت که بخش زیادی از ظاهر آن‌ها مانند اردک است و بخشی دیگر شباهت زیادی به سمور دارد. پلاتیپوس‌ها حیوانات نادری هستند که در آب‌های استرالیا زندگی می‌کنند و با اینکه پستاندار هستند، تخم می‌گذارند. جالب است بدانید پلاتیپوس‌های نر سمی را از طریق خاری که پشت پاهای‌شان دارند وارد بدن مهاجمان می‌کنند که با اینکه کشنده نیست، اما درد زیادی را به وجود می‌آورد.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)
 

 مُلا مُلا

آن‌ها را به عنوان ماهی‌های دریایی می‌شناسند که بدنی صاف و بسیار استخوانی و سری نسبتا بزرگ دارد. در حقیقت مولا مولا مانند این است که یک سر ماهی جدا شده در آب شناور است. این ماهی همچنین سنگین‌ترین ماهی استخوانی در جهان است که وزنی بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم در جوانی دارد و عمدتا هم از عروس‌های دریایی تغذیه می‌کند. کشورهایی مانند ژاپن، کره و تایوان معتقدند این ماهی درمان دارویی دارد.
 

حیوان‌ های چندش‌ آور و عجیب کره زمین (+عکس)

برچسب‌های این مطلب:

حیوانات


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.