ضرر های بازی آنلاین

ضرر های بازی آنلاین

ضرر های بازی رایانه و آنلاین


۰۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۲:۴۵
۳۲۰


چند تا از ضرر های بازی رایانه ای آنلاین  

چند تا از ضرر های بازی رایانه ای آنلاین

1-باعث می‌شود فرد از جمع‌گرایی واقعی در دنیای واقعی به جمع‌گرایی مجازی در فضای مجازی روی بیاورد و به نوعی از دنیای واقعی دوری گزینی کند

2-این بازی‌ها به نظر حالت اعتیاد‌آور دارند چون نشانه‌هایی از وابستگی‌ها و دل مشغولی‌های فراوان به وجود می‌آورد

3-اعتیاد به بازیهای آنلاین بیش از پول، وقت جوانان را هدر می‌دهد 


4-محققان می گویند، نتایج این مطالعه شواهد دیگری بر تاثیر منفی استفاده مفرط از این وسیله بر خواب، سلامت و عملکرد کودکان ارایه می کند.
به عقیده یک دکتر روان شناس، بازی های رایانه ای بچه ها را وارد دنیایی می کند که اختیارش در دست آنهانیست و به همین دلیل کودکان از این بازی ها لذت فراوانی می برند.
دکتر شهلا کاظمی پور، مشاور علمی مرکز سنجش برنامه ای صدا و سیما، می گوید: « این بازی ها سلول های مغزی را گول می زنند و از نظر حرکتی نیز، این بازی ها، فقط چند انگشت کودک را حرکت می دهند. ما هرچه در این مسیر حرکت کنیم و بازی ها را گسترش دهیم، انسان هایی را تحویل جامعه خواهیم داد که سرخورده، افسرده، غیرمتحرک و غیرسازنده اند. خوداتکایی آنان بسیار کم خواهد بود و ابتکار عمل نخواهند داشت. در حالی که برای جامعه ، به انسان هایی خلاق، مبتکر و متفکر نیاز داریم.

5-جدای موارد ذکر شده افرادی هستند که مشکلات درون‌گرایی‌های شدید یا احساس افسردگی یا کمبود اعتماد به نفس دارند که با انجام این بازی‌ها برا این احساسات‌شان تأثیر گذاشته و افکار پرخاشگری و یا در مواردی خط اقدام به خودکشی اتفاق می‌افتد.

برچسب‌های این مطلب:

بازی آنلاین

چندرسانه‌ای :


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.