مقالات

زیر دریایی ها


خلاصه :

قسمت پنجم

5. Sierra II class Russia

پنجمین انتخاب مجموعه مجموعه Military Today نیز یک زیردریایی روسی است. سری دوم از زیردریایی های کلاس سیرا در سال 1992 به خدمت ارتش درآمدند. آنها قادر به نفوذ در عمق 400 متری هستند و یکی از متمایز ترین نکات حائز اهمیت در این زیردریایی ها، استفاده از متریال های خاص فلزی مانند تیتانیوم قوی است. به همین علت این زیردریایی ها می توانند در عمق بسیار زیاد و با سونار صوتی پایین حرکت نمایند.

 

فن آوری استفاده از تیتانیوم در سیستم های نظامی کشور روسیه حتی از غرب هم قدیمی تر است با این وجود استفاده آن در غرب به طور بهبود یافته تری انجام می شود. زیردریایی های سیرا دو دارای هزینه های بسیار بالایی هستند با این حال نیروی دریایی روسیه آنها را در حالت عملیاتی حفظ کرده است. در مجموع 8 جایگاه اژدر برای آن تعبیه شده است که در مدل های 650 و 533 میلی متری است. زیردریایی های جدید سیرا موشک های Torpedoes, SS-N-15 Starfish یا  SS-N-16 Stallion anti-submarine missiles, SS-N-21 Samsonحمل می کنند.

 

این زیردریایی می تواند تا 100 روز در عملیات باقی بماند و تا 61 خدمه را در خود حمل می کند. در برخی از آزمون ها عمق نفوذ آن به 550 متر می رسد. علاوه بر پیشرانه اتمی، این زیردریایی یک موتور اضطراری دارد که در صورت نیاز به آن شیفت می کند. طول آن 107 متر و سرعت آن 34 گره است.

 

برترین زیردریایی های جهان!

عالی ، مثل گلباقالی !

برای ویرایش باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج پاسخ باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

پسران

دختران