معرفی برنامه زوم


۱۱ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۱:۱۰
۳۹


زوم یک ابزار کنفرانس تصویری است که کاربران بسیاری را به طور هم‌زمان به یکدیگر متصل می‌کند 

برنامه زوم چیست؟

زوم یک ابزار کنفرانس تصویری است که کاربران بسیاری را به طور هم‌زمان به یکدیگر متصل می‌کند 

 

 

از زوم برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • برگزاری جلسات مجازی؛
  • برگزاری وبینار و کلاس آنلاین؛
  • دیدارهای مجازی با اقوام و دوستان؛
  • برگزاری مهمانی تولد یا سایر جشن‌ها.

امروزه، با توجه به بیماری همه‌گیر ویروس کرونا، افراد بیش‌تری با این که نرم افزار زوم چیست آشنا شده و  از آن استفاده می‌کنند. طی سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، تعداد کاربران این نرم‌افزار ۲۱٪ بیش‌تر شده و روزبه‌روز در حال افزایش است.

زوم ۲ نسخه‌ی در دسترس را ارئه می‌دهد. نسخه‌ی اصلی رایگان است و برای نسخه‌ی پیشرفته‌تر باید اشتراک تهیه کنید.

 

برنامه زوم چگونه کار می‌کند؟

پس از مطالعه مطالب بالا درمورد این که برنامه زوم چیست، متوجه شدیم که زوم یک اپلیکیشن و نرم‌افزار است که در هر دستگاهی که دوربین داشته‌باشد، از جمله موبایل، تبلت و آی‌پد، قابل‌استفاده است.

۲ نوع مختلف زوم موجود است. زوم میتینگ (Zoom Meeting) در ۲ نسخه‌ی رایگان و پیشرفته ارائه می‌شود. در زوم میتینگ امکان برگزاری جلسات تعاملی با مخاطبان فراوان وجود دارد؛ همچنین، میزبان جلسه می‌تواند شرکت‌کنندگان را برای شرکت در گروه‌های کوچک‌تر به اتاق‌های برک آوت (Breakout Room) منتقل کند. به طور خلاصه، زوم ابزاری مناسب برای برگزاری جلسات آنلاین یا جلسات بحث و گفت‌وگوست.

حال دریافتید که نسخه یک نرم افزار Zoom چیست، بعدی زوم وبینار است که زوم وبینار (Zoom Webinar) به سالن سخنرانی یا سالن اجتماعات شباهت دارد و برای کسانی مناسب است که مخاطبان بسیاری دارند. در زوم وبینار امکان برقراری تعامل کم‌تر است.

به طور معمول، فقط یک نفر در جریان پخش زنده‌ی وبینار با مخاطبان صحبت می‌کند. در این نوع زوم گروهی از اعضای هیئت‌مدیره وجود دارند. میزبان گزینه‌ای را در اختیار دارد که با آن می‌تواند میکروفون همه‌ی شرکت‌کنندگان جلسه را بی‌صدا کند. فقط میزبان و اعضای هیئت‌مدیره می‌توانند میکروفون خود را خاموش یا روشن کنند.

برای استفاده از این سرویس باید اشتراک تهیه کنید، زیرا صرفا در صورت داشتن اشتراک پیشرفته، در دسترس خواهد بود.
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.