۹۰ نکته پنهان در انیمیشن های پیکسار


۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۶:۵۳
۱۰۳۲


استودیوی پیکسار عکس همان چراقیستت که روی حرف آی مینشیند.

اگر از طرفداران فیلم های استودیو انیمیشن سازی پیکسار ( Pixar) باشید می دانید که هر یک از فیلم های این استودیو اشاراتی ضمنی به فیلم های گذشته یا آینده کمپانی والت دیزنی دارد. کمپانی والت دیزنی و استودیو پیکسار اخیراً ویدیویی در مورد ارتباطات و اشارات انیمیشن های ساخته شده این کمپانی به همدیگر را در سایت خود قرار داده اند. در این فیلم ها اشارات پنهان بسیاری وجود دارد که ممکن است شما متوجه آن ها نشده باشید که در ادامه به تعدادی از آن ها در انیمیشن های ساخته شده توسط استودیو پیکسار اشاره می کنیم.

۱- داستان اسباب بازی (TOY STORY):

toy-story-the-license-plate-on-andys-moms-van-reads-a113-one-of-the-most-significant-pixar-easter-eggs-you-can-spot-in-each-film-w750

شماره پلاک ماشین ون مادر اندی A113 است که در واقع یکی از اشارات ضمنی متداول موجود در بسیاری از انیمیشن های استودیو پیکسار به شمار می آید. A113 علامتی است برای یکی از کلاس های طراحی و ساخت شخصیت های گرافیکی در استودیو پیکسار که بسیاری از انیماتورها و هنرمندان حاضر در این مجموعه سال اول کاری خود را در کلاسی به همین نام بوده اند.

when-buzz-tries-to-prove-that-he-can-fly-he-bounces-off-of-the-famous-pixar-luxo-ball-it-became-a-popular-easter-egg-in-future-pixar-movies-to-come-w750

وقتی که شخصیت باز (Buzz) می خواهد ثابت کند که می تواند پرواز کند روی توپی که علامت استودیو پیکسار (Pixar Luxo ball) روی آن نقش بسته است می پرد.

does-the-carpet-in-sids-house-look-familiar-w750

آیا قالیچه خانه سید (Sid) برایتان آشنا به نظر نمی رسد؟ این صحنه از فیلم “داستان اسباب بازی” به صحنه ای از فیلم “درخشش” (The Shining) اشاره دارد. لی آنکریچ، یکی از ویرایشگران و کارگردان انیمیشن “داستان اسباب بازی ۳” از دوستداران پروپاقرص فیلم “درخشش” بوده و حتی سایتی را برای طرفداران این فیلم طراحی کرده است. به همین دلیل وی عامل اصلی گنجاندن چنین اشاره ضمنی در انیمیشن “داستان اسباب بازی” شناخته می شود.

its-a-nod-to-the-carpet-seen-in-the-shining-w750

۲-  زندگی یک حشره (A BUG’S LIFE):

a-bugs-life-a113-appears-on-a-cereal-box-as-flik-heads-to-the-bug-city-w750

زمانی که شخصیت فلیک (Flik) به شهر حشرات می رسد در جعبه غلات کنار وی باز هم شماره آشنای A113 دیده می شود.

the-pizza-planet-truck-from-toy-story-can-be-seen-in-almost-every-pixar-movie-here-it-is-outside-a-trailer-in-a-bugs-life-w750

وانت سیاره پیتزا (Pizza Planet truck) در انیمیشن “داستان اسباب بازی” را می توان در تمامی فیلم های دیگر استودیو پیکسار نیز دید. در انیمیشن “زندگی یک حشره” نیز وانت را بیرون از یک یدک کش می بینیم.

a-poster-for-the-lion-king-musical-can-be-seen-with-the-posters-in-bug-city-w750

در شهر حشرات پوستر انیمیشن شیرشاه (The Lion King) را می توان در کنار پوسترهای دیگر دید.

۳- داستان اسباب بازی ۲(۲ Toy Story):

toy-story-2-take-a-close-look-at-this-arrangement-of-stars-at-the-start-of-the-movie-w750

نگاه دقیقی به این چینش ستاره ها در ابتدای فیلم داشته باشید. چینش ستاره ها طرح لامپ لوگوی استودیو پیکسار را نشان می دهد. این تصویر از انیمیشن کامپیوتری کوتاه “لوکسو جونیور” (Luxo Jr) که در سال ۱۹۸۶ ساخته شد گرفته شده است.

the-stars-are-the-outline-of-the-pixar-lamp-which-appears-in-the-opening-logo-sequence-it-was-in-pixars-1986-computer-animated-short-luxo-jr-w750

به نظر می رسد این عکس نسخه اولیه شخصیت لوتسو (Lotso) است، همان خرسی بدعنقی که بعدها در “داستان اسباب بازی ۳” در ابتدای فیلم در میان دیگر عروسک های شخصیت اَل دیده شد. در سال ۲۰۱۰، لی آنکریچ در مصاحبه ای اعلام کرد شخصیت لوتسو حتی قبل از ساخت سری انیمشن های “داستان اسباب بازی” نیز در ذهن سازندگان انیمیشن این استودیو قرار داشته است.

it-looks-like-theres-an-early-version-of-lotso-the-mean-spirited-bear-viewers-meet-later-in-toy-story-3-in-the-als-toy-barn-ad-at-the-films-start-w750

there-are-lots-of-bugs-life-references-in-toy-story-2-mrs-potato-head-can-be-seen-reading-a-bugs-life-storybook-w750

در داستان اسباب بازی ۲ ارجاعات بسیاری به انیمیشن “زندگی یک حشره” وجود دارد. در این عکس خانم کله سیب زمینی (Mrs. Potato Head) را می بینید که در حال خواندن کتاب داستانی با عنوان “زندگی یک حشره” است.

theres-a-bugs-life-themed-calendar-in-andys-room-you-can-also-spot-the-giant-mickey-watch-on-the-wall-behind-them-w750

در این عکس یک تقویم با زمینه “زندگی یک حشره” در اتاق اندی آویزان شده است. حتی می توانید ساعت بزرگ میکی ماوس را روی دیوار پشت آن ها ببینید.

right-before-buzz-comes-across-a-wall-of-buzz-lightyear-toys-he-passes-by-a-series-of-a-bugs-life-toys-in-als-toy-barn-w750

قبل از آن که شخصیت “باز” به دیوار اسباب بازی های “باز لایت یر” (Buzz Lightyear) برسد از کنار تعدادی از اسباب بازی های “زندگی یک حشره” عبور می کند.

the-pizza-planet-truck-is-used-by-buzz-mr-potato-head-slinky-and-crew-to-chase-al-to-the-airport-and-rescue-woody-w750

در انیمیشن “داستان اسباب بازی ۲” شخصیت های باز، آقای کله سیب زمینی، اسلینکی و دیگران با “وانت سیاره پیتزا” به تعقیب اَل که به سمت فرودگاه می رود می پردازند تا وودی را نجات دهند.

۴- شرکت هیولاها (Monsters,Inc):

monsters-inc-heres-an-easy-one-nemo-from-finding-nemo-pops-up-in-boos-bedroom-near-the-end-of-the-film-w750

این یکی بسیار ساده است. در انتهای این فیلم شخصیت نمو در انیمیشن ” در جستجوی نمو” در اتاق خواب بوو ظاهر می شود.

hes-not-the-only-pal-she-has-the-luxo-ball-and-jessie-from-toy-story-2-are-also-among-her-toys-w750

در این تصویر از فیلم “شرکت هیولاها” عروسک جسی و توپ لوکسو (Luxo ball) از انیمیشن “داستان اسباب بازی ۲” را در بین اسباب بازی های بوو مشاهده می کنید.

nemo-can-also-be-spotted-in-the-entry-to-this-room-that-randall-goes-inside-w750

می توانید عروسک نمو را روی این دری که رندال وارد آن می شود نیز ببینید.

randall-uses-andys-cloud-wallpaper-from-toy-story-to-practice-his-monsters-inc-camouflage-skills-w750

در این تصویر رندال از کاغذ دیواری ابری اندی در انیمیشن “داستان اسباب بازی” برای نشان دادن مهارت های استتار خود استفاده می کند.

the-trailer-that-randall-winds-up-in-near-the-films-end-is-the-same-one-shown-in-a-bugs-life-the-pizza-planet-truck-is-still-parked-outside-w750

یدک کشی که رندال در پایان فیلم می سازد همانی است که در انیمیشن “زندگی یک حشره” دیده شده بود. علاوه بر این وانت سیاره پیتزا نیز بیرون از یدک کش پارک شده است.

۵- در جستجوی نمو (FINDING NEMO):

finding-nemo-you-may-have-noticed-a113-on-the-scuba-divers-camera-w750

شما می توانید شماره A113 را روی دوربین غواص ببینید.

look-closely-and-buzz-lightyear-can-be-spotted-in-the-dentists-waiting-room-the-airplane-he-flew-around-andys-room-is-on-the-bookshelf-to-the-right-w750

اگر با دقت نگاه کنید عروسک شخصیت “باز لایت یر” را در مطب دندانپزشکی خواهید دید. هواپیمای او نیز روی قفسه کتاب ها در سمت راست او قرار دارد.

youll-also-see-a-hint-at-pixars-next-film-the-incredibles-in-finding-nemo-mr-incredible-is-on-the-comics-cover-that-a-child-is-reading-in-the-dentists-office-w750

همچنین می توانید اشاراتی به فیلم های بعدی استودیو پیکسار یعنی “شگفت انگیز ها” (The Incredibles) و “در جستجوی نمو” را در این تصویر ببینید. عکس آقای شگفت انگیز روی جلد کتاب کمیکی که پسربچه در مطب دندانپزشکی می خواند دیده می شود.

theres-a-similar-image-hanging-up-on-mr-incredibless-wall-in-the-incredibles-w750

این همان عکسی است که در انیمیشن “شگفت انگیزها” روی دیوار آقای شگفت انگیز نصب شده است.

the-pizza-planet-truck-appears-in-a-blink-and-youll-miss-it-moment-when-the-fish-tank-crew-are-escaping-the-dentists-office-w750

وانت سیاره پیتزا را در صحنه ای که ماهی ها در حال فرار از مطب دندانپزشکی هستند در نمایی تار می توان دید.

mike-from-monsters-inc-also-appears-in-the-closing-credits-of-finding-nemo-w750

شخصیت مایک در انیمیشن “شرکت هیولاها” را می توان در پایان فیلم “در جستجوی نمو” که اسامی سازندگان و دست اندر کاران انیمیشن پخش می شود می توان دید.

۶- شگفت انگیزها (THE INCREDIBLES):

the-incredibles-if-this-car-in-the-background-looked-familiar-its-because-its-featured-in-pixars-next-movie-w750

اگر ماشینی که در زمینه این فیلم می بینید برایتان آشناست باید بدانید که همان ماشینی است که در انیمیشن بعدی استودیو پیکسار حضور داشت.

thats-the-same-design-used-for-doc-hudson-paul-newman-in-cars-w750

این همان ماشینی است که در انیمیشن “ماشین ها” (Cars) با نام داک هادسون وجود داشت.

these-two-men-near-the-end-of-the-incredibles-are-actually-disney-animators-w750

این دو مرد در اواخر فیلم “شگفت انگیزها” در واقع دو تن از انیماتورهای کمپانی والت دیزنی هستند.

theyre-frank-thomas-and-ollie-johnston-they-were-two-of-walt-disneys-original-animators-who-were-referred-to-as-part-of-walts-nine-old-men-w750

فرانک توماس و اولی جانستون از انیماتورهای قدیمی کمپانی والت دیزنی هستند که در میان ۹ نفری که به آن ها “نه پیرمرد” گفته می شود قرار دارند.

the-luxo-ball-can-be-seen-in-the-animated-short-jack-jack-attack-whichwas-includedon-the-dvd-release-of-the-incredibles-w750

توپ لوکسو را می توان در انیمیشن کوتاه “جک، جک حمله” (Jack-Jack Attack) که در نسخه دی وی دی انیمیشن “شگفت انگیزها” گنجانده شده بود دید.

۷- ماشین ها (CARS):

cars-the-95-on-lightning-mcqueen-is-a-reference-to-1995-the-year-toy-story-pixars-first-movie-came-out-w750

ماشین تندر مک کویین با شماره ۹۵ به سال ۱۹۹۵ که اولین انیمیشن استودیو پیکسار با نام “داستان اسباب بازی” تولید شد اشاره دارد.

روی لاستیک های ماشین مک کویین اسم لایت یر نوشته شده است که به شخصیت باز لایت یر در “داستان اسباب بازی” اشاره دارد.

mcqueens-tires-are-made-by-lightyear-a-nod-to-toy-story-character-buzz-lightyear-w750

one-of-the-sponsors-of-the-races-in-cars-is-dinoco-w750

یکی از اسپانسرها در مسابقات اتومبیل رانی فیلم “ماشین ها” دینوکو (Dinoco) نام دارد.

its-a-fictional-company-first-referenced-in-toy-story-w750

این اسم مربوط به یک کمپانی داستانی و ساختگی است که برای اولین بار در “داستان اسباب بازی” به آن اشاره شده بود.

43-w750

کامیون های متعددی که در صف پمپ بنزین هستند به دیگر فیلم های استودیو پیکسار اشاره دارند. روی یکی از آن ها نوشته شده است “FN” که احتمالا به انیمیشن “در جستجوی نمو” اشاره می کند. برچسب روی یکی دیگر از کامیون ها هم عنوان “.iInc” وجود دارد که اسم های “Incredibles” و “.Monsters, Inc” را با هم ترکیب کرده است.

۸- راتاتویی (RATATOUILLE):

ratatouille-the-lab-rat-git-has-a-tag-with-a113-on-his-left-ear-w750

موش آزمایشگاهی با نام گیت (Git) روی گوش چپ خود یک برچسب با عنوان A113 دارد.

the-pizza-planet-truck-can-be-spotted-crossing-a-bridge-when-skinner-is-going-after-remy-w750

هنگامی که اسکینر به دنبال رمی می رود می توانید وانت سیاره پیتزا را در حال عبور از روی پل ببینید.

thats-bomb-voyage-from-the-incredibles-w750

این همان سفر بمبی (Bomb Voyage) است که در “شگفت انگیزها” وجود داشت.

 

روی شلوار لینگوینی از آرم “شگفت انگیزان” استفاده شده است که در نمای نزدیک تر می توانید به راحتی آن را ببینید.

 

that-shadow-of-a-dog-barking-at-remy-is-a-familiar-face-from-up-w750

سایه سگی که به رمی پارس می کند در فیلم “آپ” (Up) نیز وجود دارد.

thats-dug-w750

این سگ همان داگ (Dug) در فیلم “آپ” است.

۹- وال ای (WALL-E):

wall-e-the-pizza-planet-truck-gets-scanned-by-eve-in-wall-e-w750

وانت سیاره پیتزا در انیمیشن وال ای توسط شخصیت ایو (Eve) اسکن می شود.

this-glass-mosaic-in-wall-e-looks-like-one-our-friends-from-finding-nemo-w750

موزاییک شیشه ای فیلم وال ای ما را به یاد صحنه ای در انیمیشن “در جستجوی نمو” می اندازد. لاک پشت موجود در این موزاییک کاملا شبیه شخصیت “کراش” در انیمیشن “در جستجوی نمو” است.

it-looks-a-lot-like-crush-the-turtle-w750

rex-from-toy-story-can-be-spotted-on-one-of-wall-es-shelves-w750

شخصیت رکس در انیمیشن “داستان اسباب بازی” را می توان در قفسه های انیمیشن وال ای دید.

ohmydisney-recently-pointed-out-that-this-rubble-has-more-meaning-than-you-may-think-w750

در این تصویر قطعه ای را می بینید که به ادعای کمپانی والت دیزنی موتور وسپای اسکینر در فیلم راتاتویی است.

its-skinners-vespa-from-ratatouille-w750

۱۰- آپ (UP):

up-when-carls-house-begins-to-float-into-the-sky-we-see-lotso-from-toy-story-3-and-the-luxo-ball-in-a-girls-bedroom-w750

وقتی که خانه کارل در هوا معلق می شود شخصیت لوتسو از انیمیشن “داستان اسباب بازی ۳” و توپ لوکسو را در اطاق دختر او می بینیم. هواپیمایی که دختر با آن بازی می کند نیز همانی است که شخصیت “باز” در انیمیشن “داستان اسباب بازی” در اتاق اندی آن را به پرواز در می آورد.

the-pizza-planet-truck-can-be-seen-several-times-during-up-including-once-in-the-street-while-carls-house-takes-off-w750

وانت سیاره پیتزا را می توان چندین بار در انیمیشن “آپ” دید برای مثال هنگامی که خانه کارل معلق می شود در خیابان روبرو پارک شده است.

a113-can-be-spotted-while-carl-is-waiting-to-enter-a-courtroom-w750

زمانی که کارل منتظر حضور در دادگاه است می توان شماره آشنای A113 را بالای سر او روی دیوار دید.

the-famous-luxo-ball-can-be-seen-as-one-of-the-badges-on-the-belt-carl-is-wearing-w750

توپ معروف لوکسو را می توان در میان مدال هایی که روی کمربند کارل نقش بسته اند مشاهده کرد.

weve-seen-the-brand-of-soda-before-thats-pinned-on-carls-jacket-w750

قبلاً نیز برند این نوشیدنی که روی کت کارل نقش بسته است را در “داستان اسباب بازی” دیده بودیم.

it-was-featured-in-a-commercial-for-buzz-lightyear-during-the-first-toy-story-movie-w750

۱۱- داستان اسباب بازی ۳ (TOY STORY 3):

nemo-is-hiding-out-as-a-sticker-on-andys-toy-box-as-the-toys-are-confounded-by-the-army-men-departing-for-a-new-life-outside-of-the-college-bound-teens-bedroom-w750

عروسک نمو به شکل یک برچسب روی جعبه اسباب بازی های اندی دیده می شود.

 

به مجله ای که مالی خواهر اندی در حال خواندن آن است توجه کنید. این عکس دارلا در انیمیشن “در جستجوی نمو” است.

thats-darla-from-finding-nemo-w750

a-lightning-mcqueen-wooden-car-can-be-spotted-in-one-of-the-daycare-play-rooms-in-toy-story-3-w750

یک ماشین تندر مک کویین چوبی را می توان در یکی از اتاق های بازی مهد کودک در انیمیشن “اسباب بازی ۳” دید.

you-can-see-atta-the-name-of-the-princess-in-a-bugs-life-on-a-wall-in-sunnyside-w750

می توانید آتا، یکی از شاهزاده های انیمیشن “زندگی یک حشره” را روی دیوار در قسمتی که آفتاب گرفته است مشاهده کنید.

also-in-toy-story-3-finn-mcmissile-from-cars-can-be-seen-on-a-poster-in-andys-room-w750

در انیمیشن “داستان اسباب بازی ۳” می توان ماشین فین مک مسایل را روی پوستری که در اتاق اندی است مشاهده کرد.

heres-finn-from-cars-2-w750

این عکس ماشین فین در “ماشین ها ۲” است.

buzzs-batteries-are-bnl-a-reference-to-buy-n-large-from-wall-e-w750

باتری های شخصیت “باز” از نوع “BnL” است که ما را به یاد “Buy n Large” در انیمیشن “وال ای” می اندازد.

the-pizza-planet-truck-is-what-lotso-and-his-gang-hop-on-after-theyre-abandoned-w750

وانت سیاره پیتزا همانی است که لوتسو و همراهانش بعد از آن که تنها شدن سوار آن می شوند.

۱۲- ماشین ها ۲ (CARS 2):

cars-2-the-pizza-planet-truck-is-an-animated-car-at-the-radiator-springs-grand-prix-w750

وانت سیاره پیتزا یکی از ماشین هایی است که در گاراژ پارک شده است.

when-mater-and-lightning-mcqueen-drive-by-the-radiator-springs-drive-in-in-cars-2-theyre-playing-the-incredibmobiles-a-nod-to-the-incredibles-w750

زمانی که ماتر و تندر مک کویین در جاده رادیاتو اسپرینگز هستند با هم آهنگ “The Incredibmobiles” را می خوانند که به انیمیشن “The Incredibles” اشاره دارد.

you-can-see-merida-and-her-parents-in-the-background-at-one-point-w750

می توانید مریدا و والدینش را در این پیش زمینه به وضوح ببینید.

۱۳- شجاع (BRAVE):

brave-there-are-a-lot-of-pixar-references-in-the-witchs-home-including-a-carving-of-sulley-from-monsters-inc-w750

در این تصویر می توانید عکس حکاکی شده سالی از انیمیشن “شرکت هیولاها” را ببینید.

thats-not-all-thats-there-she-also-has-a-carved-figure-of-the-pizza-planet-truck-w750

در این تصویر نیز عکس وانت سیاره پیتزا در کنار جادوگر قرار دارد.

an-eagle-eyed-fan-noticed-a113-was-carved-as-roman-numerals-acxiii-above-the-door-in-the-witchs-home-w750

یک تماشاگر با چشمان عقابی خود متوجه شد که شماره A113 بالای در اتاق جادوگر به صورت اعداد رومی حکاکی شده است.

۱۴- دانشگاه هیولاها (MONSTERS UNIVERSITY):

monsters-university-the-pizza-planet-truck-is-outside-the-jox-fraternity-house-w750

وانت سیاره پیتزا در بیرون از خانه انجمن برادری جاکس (JOX) پارک شده است.

during-the-last-event-of-the-scare-games-theres-a-dinosaur-toy-on-the-floor-that-looks-like-arlo-from-the-good-dinosaur-w750

در مراحل آخر بازی های ترسناک یک دایناسور اسباب بازی در اتاق دیده می شود که شباهت زیادی به شخصیت آرلو در انیمیشن “دایناسور خوب” (The Good Dinosaur) دارد.

۱۵- پشت و رو (INSIDE OUT):

inside-out-joy-picks-up-a-memory-bubble-which-shows-children-going-down-a-slide-it-closely-resembles-the-playset-at-sunnyside-daycare-in-toy-story-3-w750

در این انیمیشن جوی یک گوی خاطرات در دست دارد که کودکانی را در حال سرسره بازی نشان می دهد.این تصویر کاملا شبیه صحنه بازی در مهد کودک سانی ساید در انیمیشن “داستان اسباب بازی ۳” است.

can-you-spot-the-ratatouille-reference-in-this-inside-out-scene-w750

آیا می توانید نشانه ای از انیمیشن “راتاتویی” را در این عکس پیدا کنید؟

thats-chef-colette-on-the-cover-of-a-magazine-called-haute-dish-w750

می توانید عکس سرآشپز کولت در انیمیشن “راتاتویی” را روی مجله ای که داخل سبد قرار دارد ببینید.

heres-a-reminder-of-what-she-looks-like-w750

nemo-can-be-spotted-on-the-board-game-titled-find-me-while-joy-and-sadness-are-on-their-adventure-w750

عکس نمو را بر روی صفحه بازی “مرا پیدا کن” می بینید؟

۱۶- دایناسور خوب (THE GOOD DINOSAUR):

the-good-dinosaur-youll-never-find-toy-storys-pizza-planet-truck-hidden-in-this-asteroid-belt-can-you-see-it-w750

به هیچ عنوان نخواهید توانست وانت سیاره پیتزا را در این عکس پیدا کنید. می بینید؟

its-there-just-floating-out-in-space-this-is-probably-the-least-believable-appearance-by-the-truck-w750

حالا می توانید وانت سیاره پیتزا را به صورت معلق در فضا ببینید اگر چه کمی تصور آن سخت است.

if-this-dinosaur-silhouette-looks-familiar-you-may-have-spotted-it-before-in-toy-story-w750

این دایناسور قبلا نیز در داستان “اسباب بازی” دیده شده است.

۱۷- در جستجوی دوری (FINDING DORY):

finding-dory-the-a113-license-plate-pops-up-once-again-on-a-truck-near-the-end-of-the-movie-w750

باز هم پلاک شماره A113 را روی این وانت در اواخر فیلم می بینید.

inside-the-truck-the-horn-is-made-in-the-shape-of-captain-americas-shield-w750

در داخل وانت بوق آن به شکل سپر کاپیتان آمریکا طراحی شده است.

back-there-is-riley-the-main-character-from-inside-out-w750

در این صحنه ریلی را می بینید، شخصیت اول انیمیشن “پشت و رو”.

one-of-the-first-promotional-images-released-for-finding-dory-had-a-finding-nemo-easter-egg-can-you-spot-it-w750

در این عکس نشانه ای از انیمیشن “در جستجوی نمو” وجود دارد. چهره دارلا خواهر زاده دندانپزشک را می توانید در این عکس ببینید.

theres-a-picture-of-the-dentists-niece-darla-from-finding-nemo-in-the-background-w750theres-a-picture-of-the-

darla-was-quite-the-memorable-character-w750

برچسب‌های این مطلب:

هنریبرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.