شرح فشرده ای از عقاید شیعه امامیه

اعتقاد ما

#معرفی کتاب


۰۸ تیر ۱۳۹۹ / ۲۱:۵۸:۲۹
۲۱۱


در این مطلب قصد داریم که کتابی را معرفی کنیم

این کتاب خلاصه اى است از عقاید شیعه که به طور دقیق و ظریف و با دلایل فشرده اى که مورد قبول همه باشد، در پاسخ سمپاشى هاى فراوان وهابیون نسبت به شیعیان نگاشته شده.این کتاب نوشته ایت الله العظمی مکارم شیرازی میباشد

در اینجا یکی از اهداف تالیف کتاب که نویسنده ذکر کرده را برسی میکنیم:

قابل انكار نيست كه در اسلام مانند ساير اديان، مذاهب مختلفى وجود دارد كه هر يك داراى ويژگيهايى در مسائل عقيدتى يا عملى مى‏ باشند، ولى اين تفاوتها هرگز در آن حد نيست كه مانع از همكارى نزديك ميان پيروان اين آيين گردد. بلكه آنها مى‏ توانند در سايه همكارى و همگامى موجوديت ‏خود را در برابر طوفانهايى كه از شرق و غرب مى‏ وزد حفظ كنند و به مخالفان مشترك اجازه ندهند نقشه‏ هاى خود را عملى سازند.
به يقين ايجاد اين تفاهم و تحكيم و تعميق آن، نياز به رعايت اصول و ضوابطى دارد كه از همه مهمتر اين است كه فرق اسلامى يكديگر را به خوبى بشناسند و ويژگيهاى هر يك براى ديگرى روشن گردد، چرا كه تنها با شناخت‏ يكديگر مى‏ توانند جلو سوء تفاهم ها را بگيرند و راه همكارى را هموار سازند.
بهترين راه براى شناخت‏ يكديگر اين است كه عقايد هر مذهبى را در فروع و اصول اسلام، از دانشمندان معروف و شناخته شده آن مذهب بگيرند چون اگر به سراغ ناآگاهان برويم، يا احيانا عقايد پيروان يك مذهب را از دشمنانشان بشنويم. حب و بغضها راه وصول به مقصد را مى‏ بندد و تفاهم مبدل به دلسردى و جدايى مى‏ شود.

برچسب‌های این مطلب:

معرفی کتاب


نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.