سلام

بهترین سریال بیشتر از یک فصل

سلام


۲۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۱:۴۷
۱۴۹۴


سلام  بچه ها به نظر شما بهترین سریال  بیشتر از یک فصل چه سریالی است؟

مرد چند هزارچهره

«مرد هزار چهره» مجموعه‌ای کمدی بود که نوروز ۸۷ از شبکه ۳ پخش شد. مهران مدیری که کارگردان و بازیگر اصلی آن بود، این کار را با نویسندگی پیمان قاسم‌خانی انجام داد. «مرد دوهزارچهره» نوروز ۸۸ پخش شد که این بار امیرمهدی ژوله و مهراب قاسم‌خانی و خشایار الوند نویسندگانش بودند؛ دو سریال با ایده موقعیت‌های اشتباهی مختلفی که برای «مسعود شصتچی» همراه بود. موقعیت‌هایی که گاهی شگفت‌انگیز و در همه موارد جذاب بودند. این سریال مثل همه کارهای مهران مدیری، در هر دو قسمت مخاطب پرطرفداری داشت.

«در حاشیه»ها

سریال «در حاشیه» سریال طنزی در نقد فضای پزشکی بود و بعد از حواشی زیاد، سال ۹۴ از شبکه ۳ پخش شد. همکاری مدیری با امیرمهدی ژوله و مرحوم خشایار الوند و بازیگر همیشگی‌اش سیامک انصاری و موضوع خاص و پرحاشیه دنیای پزشکی برای مخاطب تلویزیون بسیار جذاب بود. «در حاشیه ۲» پایان سال ۹۴ پخش شد و این بار خود مهران مدیری نقشی نداشت و بازیگران سری اول در حال سپری کردن دوران زندان‌شان بودند که ماجراهای جدیدی را به وجود آوردند. سری دوم جذابیت‌های سری اول را نداشت و در نهایت، حاشیه‌ها آن را به تعطیلی کشاند.

«دیواربه‌دیوار» طنز

سریال «دیواربه‌دیوار» با تم تکراری همسایه‌هایی که دور هم جمع می‌شوند ولی با داستان‌های جدید و بازیگران قدرتمند و با حضور پژمان جمشیدی و امیرمهدی ژوله، توانست نوروز ۹۶ خوبی برای تماشاگران تلویزیون بسازد. در سری دوم سریال اما اوضاع فرق داشت و سریال اصلاً نتوانست وجهه قسمت اول را حفظ کند. در سری دوم از بین بازیگران قبلی، فقط ژوله حضور نداشت ولی این داستان‌ها و نحوه پردازش تکراری مخاطب نوروزی را راضی نکرد. البته همزمانی زمان پخش این سریال و کلاه‌قرمزی هم دلیل دیگری بود که به موفقیت چندانی دست نیافت.

«لیسانسه‌ها» رفوزه نشدند

«لیسانسه‌ها» که این روزها در حال تولید فصل سوم است، اولین بار در سال ۹۵ روی آنتن رفت. فصل دوم با ایده‌های خلاقانه و تکنیک‌هایی که سازندگان وارد کار کردند، پرمخاطب‌تر شد و بیش از قبل، مخاطب عمومی تلویزیون را با خود همراه کرد. بازیگران در سری دوم تغییر زیادی نکردند و وارد شدن یک خواننده که فانتزی بامزه‌ای به فضاهای احساسی داستان می‌داد، مهم‌ترین تغییر سریال بود. فضای سرخوشانه سریال و شوخی‌های خوشمزه‌ای که نویسندگان در دو فصل اول نوشته‌اند، انتظار مخاطبان را از «فوق لیسانسه‌ها» بسیار بالا برده است

ماجراهای جواد در «بچه مهندس»

فصل اول سریال «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری در ماه رمضان سال ۹۷ روی آنتن رفت. این مجموعه از ابتدا در سه فصل طراحی شده بود و بازخوردهای فصل اول که چندان هم مثبت نبود، نقشی در ادامه آن نداشت. در فصل دوم، «جواد» شخصیت اصلی سریال، چند سال بزرگ تر شد و بازیگر کودک آن که به خاطر ملاحت، از عوامل قابل تحمل بودن سریال بود، تغییر کرد. در نتیجه فصل دوم مخاطب کمتری داشت، با این حال همچنان سازندگان در حال ساخت فصل سوم هستند. بازی‌های ضعیف، قصه نه‌چندان پرکشش و گاف‌های فراوان، از ضعف‌های هر دو فصل است.

«پایتخت»

«پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و با طراحی و بازی محسن تنابنده، مجموعه سریالی است که فصل اول آن در نوروز ۱۳۹۰ از شبکه یک پخش شد. این مجموعه، بدون تردید طولانی‌ترین و موفق‌ترین سریال چند فصلی تلویزیون بوده که در فصل پنجم، یاد و خاطره سریال‌های خیابان‌خلوت‌کن اوایل دهه هفتاد را زنده کرد. حضور بازیگران حرفه‌ای، لوکیشن‌های جذاب، موقعیت‌های ساده، شوخی‌های کلامی بامزه، زندگی معمولی و پرداختن به شخصیت‌های بی‌شیله‌پیله در سریال «پایتخت»، باعث شد مخاطب تلویزیون هر سال منتظر سری جدید آن باشد.

و «ستایش»

به رغم جذابیت سریال سری اول «ستایش»، در سری دوم این سریال، شاهد انتقادهای زیاد به گریم و چهره‌پردازی یا بهتر بگوییم چهره‌نپردازی(!) بازیگر اصلی بودیم که البته کل ماجرای سریال را تحت‌ شعاع قرار داد و باعث شد کیفیت پایین قصه از قلم منتقدان دور بماند. حالا این شب‌ها شاهد پخش سری سوم سریال ستایش هستیم، سریالی که با همه انتقادها هنوز مخاطب خودش را دارد. داستان شاید دیگر کشش قبل را نداشته باشد ولی داستان‌های فرعی تازه، می‌تواند امید جدیدی برای جذب مخاطب باشد. با این حال برای قضاوت دقیق‌تر، باید بیشتر صبر کرد

برچسب‌های این مطلب:

سریالنمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.