تکلیف رایانه

ویژگی های یک آنتی ویروس خوب


۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۷:۰۱:۴۲
۷۹۹


یک آنتی ویروس خوب باید په ویژگی هایی داشته باشد

ویژگیهای یک آنتی ویروس خوب چیست ؟

بهتر است بدانید بیش از ۵۰ درصد از کامپیوترهای جهان آلوده به ویروس هستند و ۲۰ درصد از کامپیوترهایی که آنتی ویروس نیز بر روی آنها نصب شده است در میان این ۵۰ درصد هستند.

 

 بهتر است بدانید بیش از ۵۰ درصد از کامپیوترهای جهان آلوده به ویروس هستند و ۲۰ درصد از کامپیوترهایی که آنتی ویروس نیز بر روی آنها نصب شده است در میان این ۵۰ درصد هستند.

 علت این همه آلودگی کامپیوترها چیست ؟ آیا ویروسها هوشمندتر هستند و یا کاربران هوشمند نیستند ؟ شاید هم آنتی ویروسها ضعیف هستند و کوچکترین نقصان در نرم افزارهای امنیتی باعث بروز این همه آلودگیها می شود . راستش را بخواهید در حال حاضر اکثر کاربران کامپیوتر به وجود یک آنتی ویروس خوب بر روی سیستم خود واقف هستند و شاید با توجه به چند سال گذشته خیلی کم کامپیوتری را خواهید دید که بدون آنتی ویروس کار کند ، نیاز روزانه کاربران به اینترنت و کامپیوتر و بالا رفتن سطح آگاهی کاربران از خطرات ناشی از ویروسها ، تروجانها ، اسپمها ، فیشینگها و … کاربران را بر آن داشته تا کامپیوتر خود را به آنتی ویروس تجهیز کنند تا از خطرات احتمالی سایبری در امان باشند.

پس مشکل ار کاربران کامپیوتر نیست ، اما آنچه که تا کنون مشخص شده است است که کاربران در انتخاب یک ابزار امنیتی مناسب آگاهی کافی ندارند و در نوع انتخاب خود تردید دارند . در بسیاری موارد از کاربران شنیده شده که مشکل اصلی آنها در استفاده از ابزراهای امنیتی مانند آنتی ویروس کندتر شدن سیستم آنها می باشد و از این مسئله که پس از نصب آنتی ویروس سیستم آنها دچار مشکلات بیشتری شده است کندتر شده و حتی در بعضی مواقع کارکرد سیستم عامل آنها با اختلال روبرو شده است و این نارضایتی باعث شد تا در انتخاب خود دچار تردید شوند ، اما نکته اساسی اینجاست که ابزارهای امنیتی مانند آنتی ویروس و یا فایروال باید حتما پس از نصب سیستم عامل انجام شود، یعنی درست زمانی که هیچ نرم افزاری بر روی سیستم عامل شده نصب نشده و یا به اینترنت متصل نشده اید ، زیرا معمولا پس از مدت کوتاهی کار با سیستم عامل و ورود به محیط  اینترنت و گرفتن چند سی دی بازی و برنامه و غیره از دوستان و آشنایان مطمئن باشید سیستم شما ویروسی خواهد شد و پس از ویروسی شدن به دنبال راه چاره رفتن و نصب و ضدویروس کمی سیستم را دچار اختلال خواهد کرد و بهتر است در اولین مرحله راه اندازی سیستم عامل کامپیوتر را به ضد ویروس مجهز کنید و حتما آنرا به روزرسانی کنید تا از ورود ویروس قبل از هر عملی جلوگیری شود . اما انتخاب ابزراهای امنیتی کاریست که هر یک از کاربران را بیشتر از هر کار دیگری دچار تردید و سر درگمی کرده است ، از اینرو بهتر است تا در اینجا از نگاهی دیگر به دسته بندی آنتی ویروس ها بپردازیم.
بطور کلی هر آنتی ویروسی باید طوری طراحی شده باشد تا نیازمندیهای ما را برآورده کند و موارد زیر در خرید آنها مد نظر قرار گرفته باشد، این مشخصات به چند دسته تقسیم بندی خواهند شد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم نمود :

سبک و سریع : همانطور که قبلا نیز گفته شد تحقیقات نشان داده است که اصلی ترین مشکل کاربران در استفاده از آنتی ویروسها پایین بردن کارایی سیستم و کند شدن سیستم است ، پس باید آنتی ویروسی را انتخاب کنیم که علاوه بر سبک بودن از نظر میزان مصرف رم و پردازنده سیستم بتواند خیلی سریع فایلهای در حال اجرا را واکاوی کند و از سلامت بودن آنها اطمینان پیدا کند و امکان اجرا شدن آنها را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهد .

قدرتمند و هوشمند : علاوه بر سرعت بالا در واکاوی سریع فایلها، یک آنتی ویروس خوب باید بتواند در تشخیص خود هوشمندانه عمل کند و با مشاهده فایلهای مخرب ، جلوی آسیب پذیری سیستم عامل را بگیرد. این یکی از اصلی ترین شرایط یک آنتی ویروس خوب است .

پشتیبانی کاربران : شرکت سازنده آنتی ویروس باید بتواند کاربران خود را به خوبی پشتیبانی کند و از همه مهمتر رفع سریع مشکلات و ارائه راه حل برای شناسایی و از بین بردن ویروسهای جدید یکی دیگر از شرایط مهم یک آنتی ویروس خوب است .

نمایندگی رسمی و بدون واسطه در ایران : آنتی ویروسی را انتخاب کنید تا در ایران بتوان آنرا به راحتی خریداری کرد و پس از خریداری شرکتی در ایران و مراکز استانها وجود داشته باشد تا پاسخگوی سوالات کاربران و نیازهای آنها باشد و آنتی ویروس از نظر استفاده و به روز رسانی در تحریم نباشد .

برچسب‌های این مطلب:

رایانه نرم‌افزاربرای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.