دومین مطلب ابزارآلات پیشرفته

هفته نامه الکترونیک

برای افراد مبتدی


۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۱:۰۲
۷۴


آن تهی مغز را چه علم و خبر     که بر او هیزم است یا دفتر

سلام عرض می کنم خدمت تمام افراد مبتدی.

 جلسه پیش درباره خم کن قطعات صحبت کردیم و می‌خواهیم امروز درباره سیم چین صحبت کنیم.

مبحث سیم چین مبحث بسیار ساده ای است و همانطور که از اسمش مشخص است این است که سیم های بزرگ چند متری را تبدیل به سیم ها کوچک چند سانتی متر می کند و در صنعت و در تعمیرات و روش های خانگی از سیم چین استفاده فراوان میشود و به دلیل اینکه نوک قویی داره و استفاده فراوان از آن می شود ، قیمتش بالاست و تمام کشورهای سازنده قطعات آن را تولید می‌کنند حالا می خواهیم در مورد ابزاری صحبت کنیمکه خیلی ها آن را با سیم چین و کف چین اشتباه میگیریند.بله،سیم لخت کن. 

 سیم لخت کن وسیله ای است که قسمت رویه پلاستیکی سیم ها که رسانا نیست را در می آورد و به اصتلاح سیم را لخت می کند و قسمت رشته سیم ها یا تک سیم داخل رویه پلاستیکی که رسانا است را برای ما نمایان می کند.

نکته:طبق صحبتی که کرده بودیم از سیم چین نباید به جای کف چین استفاده کرد و از کف چین هم نباید برای چیدن سیم استفاده کرد مسئله سیم چین دقیقاً بر روی سیم لخت کن هم عملیست  چون کف چین قدرت سیم لخت کن را ندارد و هم نوک کف چین را کند و یا شاید خم کند و یا امکان دارد رشته یا رشته های رسانای سیم را هم ببرد،پس به همین دلیل است که می گویند هر چیزی را بحر کاری ساخته اند.

حالا و در بعضی از اوقات در روش‌های سنتی سیم لخت کردن از دست برای این کار استفاده میشود که بالاخره دست را اذیت میکنند یا با وسایل دیگر ، این کار انجام می دهند.پس سیم لخت کن برای سیم ساخته شده نه برای چیدن قسمت اضافه مقاومت. سیم چین را همه کشورهای سازنده ابزارآلات الکترونیک تولید می کنند.

خب دوستان این مطلب هم به پایان رسید شما می توانید ما را در پیام رسان بله به آدرس https://ble.ir/electronic1384 جهت داشتن لینک مطالب و اخبار های به روز هفته نامه الکترونیک پیگیری کنید و کلیپ های آموزشی یا توضیحی هفته نامه را در آپارات مشاهده کنید.

در مطلب بعدی درباره دم باریک و گیره سوسماری صحبت می کنیم.

تا مطلب بعدی خدانگهدار.
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.