دومین مطلب مبحث تقویت کننده های صدا

هفته نامه الکترونیک

برای افراد پیشرفته


۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۱:۵۳
۱۳۱


نکند هرگز اهل دانش و داد      دل مردم خراب و گنج آباد

به ادامه مبحث تقویت کننده های صدا می پردازیم.

می‌توان گفت که پری آمپلی فایر ها می‌توانند صدا را به حد شنیدن یک بلندگوی کوچک در بیاورد ولی برای بلندگوی بزرگ نیاز به یک آمپلی فایر دارید.

نکته:بعضی میکروفون ها هم دارای پری آمپلی فایرها هستند.

دلیل به وجود آمدن پری آمپلی فایر ها این است که آمپلی فایر نیاز به یک صدا ورودی دارند و مسلماً صدای کوچک خروجی یک میکروفون ، مناسب و کافی برای یک آمپلی فایر قدرتمند نیست ، پس مسلماً باید صدای بلندتری را به ورودی آمپلی فایر قدرتمند خود بدهیم پس برای صدای بلندتر باید خروجی پری آمپلی فایر را به ورودی یک آمپلی فایر قدرتمند بدهیم به خاطر همین است که اگر شما صدای بالا تر و بلند تر نیاز دارید باید حتماً در خروجی صدای ناچیز و کوچک میکروفون پری آمپلی فایری قرار دهید و سپس خروجی آن را به آمپلی فایر دهید.

شاید هنوز کار تقویت کننده های صدا را متوجی نشده باشید.پس دوباره مرور می کنیم.

صدا هایی که در خروجی میکروفون عادی وجود دارد قابلیت شنیدن حتی در بلندگوهای بسیار کوچک و ناچیز را هم ندارد.لذا ما نیاز به تقویت صدا برای حل مشکل بشر که احتیاج داشت صدای خود را به گوش نفرات بیشتری برساند ، داشت ، پس به دلیل همین پری آمپلی فایر ها و آمپلی فایرها تولید شدند تا بتوانند این رویای باورنکردنی در قدیم را به کاری که به صورت عادی در جامعه الان انجام می‌شود تبدیل کنند.

 با پیشرفت تکنولوژی روز و طبق چیزی که می‌دانید به وجود آمدن آی سی ها باعث شده که بیشتر مدارات از جمله پری آمپلی فایر و آمپلی فایر ها ترکیب شده و تبدیل به یک برد کوچک می شود که این کار باعث می شود دیگر نیازی به بردهای مختلف دیگر نباشد و فقط یک برد باقی می ماند که ورودی صدایش یک صدای ناچیز مانند میکروفون است و خروجی اش صدایی بزرگ و رسا می باشد.

 همانطور که گفته شد آمپلی فایر و پری آمپلی فایرها از دو قطعه به نام آی سی و ترانزیستور برای تقویت صدا استفاده می کنند.شاید سوال داشته باشید که پس بقیه قطعات چه می کنند؟ جوابش این است که بقیه قطعات ولتاژ و اهم و هر چیزی که این دو قطعه نیاز دارند را تامین می کنند.

خب دوستان این مطلب هم به اتمام رسید شما می توانید ما را در پیام رسان بله به آدرس https://ble.ir/electronic1384 جهت داشتن لینک مطالب و اخبار های به روز هفته نامه الکترونیک پیگیری کنید و کلیپ های آموزشی یا توضیحی هفته نامه را در آپارات مشاهده کنید.

خبری خوب نیز در راه است...

در مطلب بعدی درباره پیشرفت های روز افزون صنعت و تاثیر گذاری آن روی تقویت کننده های صدا و آمپلی فایر های قدرتمند صحبت می کنیم.

تا مطلب بعدی خسته نباشید و خدانگهدار.
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.