ششمین مطلب مبحث بلندگو ها

هفته نامه الکترونیک

برای افراد پیشرفته


۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۱:۰۶
۱۰۸


نخست از کسب دانش بهره‌ور شو               ز جهل آباد نادانان بدر شو

سلام به تمام افراد پیشرفته.

به ادامه مبحث بلندگوها می پردازیم.

این نوع اول بلندگو بود نوع دوم بلندگو که برای صداهای بم یا باس ساخته‌شده بلندگوهای ووفر است بلندگوهای ووفر به ۲ دسته ووفر و ساب ووفر تقسیم می شوند.

ساب ووفر برای پخش صداهای بم و بزرگ مانند طبل ساخته شده‌است و مهارت بالایی در بخش آن دارد و ووفور هم برای صداهای بم ساخته شده ولی مهارت کمتری برای پخش اینگونه صداها را دارد.

بلندگو های بزرگ معمولا ساب ووفر هستند و بلندگو های کوچکتر ووفر هستند.

بلندگوهای ساب ووفر به دلیل بزرگی و پهنای بالا و پخش بالا و عالی صدای بم  انتخاب می‌شود و بلندگوهای ووفر بدلیل کوچک بودن ولی کارایی بالا برای پخش صداهای بم مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

بلندگویی که میان این‌ها وجود دارد بلندگوی میدرنج است این بلندگو سطح متوسطی از صدای بم و سطح متوسطی از صدای نازک را پخش می‌کنند و فقط به درد این می‌خورد که شما تمام صداها را فقط و فقط از ۱ بلندگو بشنوید ولی کیفیتی که بلندگوهای ووفر برای صدای بم او بلندگوهای توییتر که برای صداهای نازک  دارند را این بلندگو ندارد و فقط برای کارهای کوچک و انجام کارهای غیر ریز و غیر حرفه ای ساخته شده شما می‌توانید از بلندگوهای میدرنج استفاده کنید چون بلندگوهای دیگر بسیار تخصصی است و صداهایی خوب و نافذ را پخش میکنند.

 بلندگوهای میدرنج برای افراد غیر حرفه‌ای ساخته شده که بتواند صداهای خود را بشنوند و هم صدایی نازک و هم صدای بم را در ۱ پک تجربه کنند. 

خوب دوستان این مطلب هم به پایان رسید.

 لطفاً کانال‌های ما را در پیام‌رسان سروش و بله دنبال کنید و امیدوارم که سالم و سلامت باشید.

موضوع مطلب بعدی ما درباره انواع سیستم‌های پخش بلندگو است.

 خسته نباشید و خدا نگه‌دار 
نمايش ديدگاه‌هاي بيشتر

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.