حکومت میزان

کتاب آفتاب در حجاب

وزارت فرهنگ


۰۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۰:۴۶
۹۷۴


ولادت حضرت زینب و کتاب آفتاب در حجاب  به همراه لینک کتاب صوتی رایگان

بسم الله الرحمن الرحیم

آفتاب در حجاب" روایت سید‌ مهدی شجاعی از زندگی حضرت زینب (س) است،‌ از کودکی تا عاشورا و پس از آن، از اسارت تا وفات.  رمانی که به پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات بانوی کربلا پرداخته است.

راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب(س) را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش می‌برد. فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده است.

داستان از کابوس حضرت زینب(س) در کودکی آغاز می‌شود: چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی: «خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت می‌کند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…» داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر(ص) است و شهادت مادر و پدر و… است، آغاز می‌شود و در انتهای کتاب باز به همین خواب پریشان می‌رسیم: «تعبیر شد خواب کودکی‌های من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام…».

در PDF زیر کل کتاب به صورت فرمت PDF آمده امیدوارم مفید بوده باشد .

کاری از قسمت شهدا وزارت فرهنگ

یا علی مدد


چندرسانه‌ای :

قسمت 1

کتاب صوتی


قسمت 2

کتاب صوتی


قسمت 3

کتاب صوتی


قسمت 4

کتاب صوتی


# دانلود نام فایل توضیحات
1 دانلود فایل 2,1MB pdf کتاب افتاب در حجاب pdf کتاب افتاب در حجاب برای خواندن این کتاب عالی


برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.