دلنوشت

اموزش های عکاسی


خلاصه :

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای با موبایل

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد یک دوربین عکاسى حرفه اى نداشته باشید اما به عکاسی علاقه‌مند باشید!
از طرفى امروزه همه ما به دنبال افزایش محبوبیت خود در شبکه هاى اجتماعى مانند اینستاگرام هستیم و به اشتراک گذاشتن تصاویر زیبا یکى از راه‌هاى رسیدن به این اهداف است.

شاید اگر سوال کنند مهم‌ترین سبک عکاسی این روزها چه نام دارد؟

بی‌شک پاسخ ما عکاسی با موبایل است!

علت این جواب را اینطور می‌توان شرح داد که در 10 سال اخیر بیش‌ترین تصاویر ثبت شده با گوشی موبایل بوده است. در هر رده سنی که باشید ممکن است تجربه کار با دوربین DSLR را نداشته باشید، اما حتما با دوربین تلفن همراهتان عکاسی کرده‌اید.

اگر علاقه‌مند به عکاسی هستید اما تنها وسیله‌ی عکاسی شما دوربین تلفن همراهتان است، 10 دقیقه از وقت خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید و با دنبال کردن ترفندهایی که در این مقاله می‌آموزید؛ عکس‌هایى جذاب ثبت کرده و اطرافیان خود را شگفت زده کنید!

قبل عکاسی لنز دوربینتان را تمیز کنید

اولین نکته شاید ساده باشد ولى کم اهمیت نیست!

لنز دوربین شما ممکن است در طول روز در اثر تماس با دست شما و یا وسایل موجود در کیف یا جیبتان و یا حتى به دلیل گرد و غبار هوا کثیف شود. توجه داشت باشید که حتى کوچکترین اثرانگشت روی لنز می‌تواند موجب تارشدن عکس شما شود. اگر از لنز اکسترنال استفاده می‌کنید حتما قبل استفاده با دستمال و کیت مخصوص آن را تمیز کنید.

وم نکنید به سوژه نزدیک تر شوید

عکاسی ماکرو با گوشی

دوربین‌ گوشی موبایل قابلیت زوم اپتیکال ندارند؛ بلکه مجهز به زوم دیجیتال هستند و این فورمت زوم موجب پایین آمدن کیفیت نور می‌شود.
بهترین کار این است که تا حد امکان به سوژه نزدیک شوید، چراکه با این‌کار می‌توانید جزئیات بیشترى را ثبت و حاشیه‌هاى اضافى را از تصویر خود حذف کنید.

از یک برنامه دوربین کاربردى استفاده کنید

برنامه دوربین گوشى اغلب مى‌تواند انتظارات شما را برآورده کند اما اگر به دنبال گزینه‌هاى متنوع ترى هستید، بهتر است یک برنامه مناسب در گوشى خود داشته باشید تا بتوانید از امکانات بیشترى از جمله تنظیم جداگانه‌ی فوکوس و اکسپوژر تصویر ، تنظیمات فلش و … استفاده کنید.
اپلیکیشن های بسیارى وجود دارد که مى‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، مانند Camera+, Manual, ProCamera, Camera ZOOM و Camera 360 و …

 هنگام عکاسی با موبایل از سه پایه استفاده کنید

عکس هاى خود را ویرایش کنید

اگر می‌خواهید یک تصویر منحصر به فرد داشته باشید، استفاده از فیلترها اخرین راهی است که باید به سراغش بروید. درمقابلش بهتر است با استفاده از یک اپلیکیشن ویرایش تصویر در تلفن همراه، به تصاویرتان حال و هواى بهترى دهید.
SnapSeed, Photoshop Express, iPhoto, photofox و VSCO از جمله برنامه‌هاى ادیت عکس هستند که می‌توانید استفاده کنید و  مواردى مثل اشباع رنگ ها، نور، سایه ها، کنتراست، شارپ بودن و بقیه ویژگى‌هاى تصویر خود را تنظیم کنید.

همچنین می توانید از یک بک دراپ زیبا دیجیتال یا فیزیکی و یا پرده سبز برای برای جذابیت بیشتر عکس خود استفاده کنید.

 

پیارسال
خوب بود ، من که بلد بودم ولی یاد آوری کرد یکم مطالب به نظرم زیاد بود و همین باعث میشه مخاطب خسته بشه دوم این که (وم) نکنید به سوژه نزدیک تر شوید
نیست زومه سوم اینکه وقتی مطلبی رو از جایی کپی می کنی اول در همون سایت یکبار بخوان بعد از اینکه پیست کردی یکبار هم مال خودت رو بخون که ازین جور اتفاق ها برات پیش نیاد اگر ادیتی چیزی نیاز داشت بعد از دوباره خوندنت انجام بده اگر نداشتم که بفرست بازم ممنون

برای ویرایش باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج پاسخ باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.


پسران

دختران