بخش مخفی اینترنت ........

دارک وب (جهنم دنیای آنلاین )

ورود افراد متفرقه ممنوع !!!!


۱۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۱:۵۰
۱۰۴
۷

علت نگذاشتن عکس غیر اخلاقی بودن آنهاست....

صرفا مطلب شماره اولبرای همگان باز است اما مطالب بعدی در رابطه با این موضوع به علت داشتن نکات مهمی برای افراد زیر ۱۳ سال مناسب نمی باشد و رمز گذاری می شوند.

پیش از هرچیزی بگوییم که دارک وب نام یک سایت نیست، بلکه مجموعه وبسایت ها و شبکه هایی است که رمزگذاری شده اند و کاربران معمولی اینترنت نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین دارک وب یک مفهوم است. قبل از اینکه بخواهیم در دارک وب یا وب تاریک عمیق شویم ابتدا لازم است در رابطه با دیپ وب توضیحاتی را ارائه دهیم.

دیپ وب را می‌توان زیرمجموعه ای از اینترنت دانست اما هیچ موتور جستجوگری نمی‌تواند آنها را پیدا کنند، حتی موتور جستجوگر قدرتمند گوگل! زیرا دیپ وب توسط موتورهای جستجو ایندکس و فهرست بندی نمی‌شوند بنابراین نمی‌توان از طریق موتورهای جستجو به آن ها دسترسی پیدا کرد. بنابراین برای دسترسی به وبسایت های دیپ وب می‌بایست آدرس IP سایت مورد نظر را به طور مستقیم وارد مرورگر خود کنید. بنابراین دیپ وب قابل دسترسی است اما در دسترس کاربران معمولی نیست. می‌توان از نمونه دیپ وب ها به شبکه‌‌های داخلی سازمان‌ها، اداره‌ها، دانشگاه‌‌ها و دولت‌ها اشاره کرد.

و اما دارک وب

در دارک وب تمامی اطلاعات آنلاین و از طریق رمزهایی محافظت شده اند و برای دسترسی به آنها می‌بایست از چندین paywall بگذرید و یا از نرم افزارهای به خصوصی استفاده کنید.اکثر این وبسایت ها برای پنهان ماندن هویتشان از ابزار TOR استفاده می‌کنند و پسوند این سایت ها بر خلاف سایت های رایج که .com و .org و… است، پسوند .onion دارند.

 مردم در دارک وب به دنبال چه هستند؟ دارک وب مکان مناسبی است برای هر آنچه که در واقعیت یک رویا به نظر می رسد! به عنوان مثال می توان به بیماران جنسی اشاره کرد. کودک آزاری، حیوان آزاری، تجاوز های وحشیانه که حتی منجر به قتل قربانی می گردد و... از جمله پر طرفدار ترین بخش های دارک وب است. این مبحث به دو نحو قابل اجرا است.

۱-کاربرانی با خرید رمزهای عبور در ساعتی خاص آنلاین شده و همگی به یک وب سایت و یا سرویس دهنده آنلاین متصل می شوند. سپس تصاویر برای همگی به طور مستقیم پخش شده و تماشاگران قادر به درج کامنت هستند. ویدیوهای پخش شده گاها با یک سناریو به درخواست کاربران ادامه پیدا می کند.

۲-ویدیو ها به صورت آفلاین از پیش ضبط شده و سپس در ازای پرداخت هزینه نمایش داده می شوند.

مواد مخدر دیگر تجارت پر سود در دارک وب است.

فروش سلاح گرم نیز یک تجارت بسیار پر طرفدار است. جالب است بدانید که نه تنها کاربران عادی، بلکه نشانه هایی در دست است که برخی از دولت ها نیز از این بازار سیاه به خرید اسلحه، انواع بمب، مواد منفجره، سلاح های غیر متعارف و... می پردازند.

https://static۱.sakhtafzarmag.com/images/images/Spring۹۵/SilkRoad.png

استخدام هکر ها نیز در دارک وب جایگاه خاصی دارد. برترین هکرهای جهان در دارک وب حضور دارند و پس از یک قراداد کاری، به اهداف مورد نظر حمله می کنند. جالب است بدانید که تا کنون حملاتی موفق آمیز به گوگل و لاکهید مارتین صورت گرفته است که پس از ریشه یابی، پای هکرهای دارک وب به میان آمد است. قاچاقچی های جنسی نیز در این میان بازار سیاه خود را دارند؛ دختران و کودکان دزدیده شده از اقصی نقاط جهان در دارک وب به خرید و فروش گذاشته می شوند. برای فروشنده اهمیتی ندارد که انسان های فروخته شده به چه سرنوشتی دچار می شوند.

در نوامبر ۲۰۱۴ بود که FBI و Europol شبکه‌هایی عظیم مخفی شده در شبکه تور که مرتبط با مواد مخدر و پول شویی بودند را نابود کردند. در این مجموعه سه سایت بزرگ و معروف از ۶ سایت مرتبط با مواد مخدر قرار داشتند. با این وجود این اقدامات به هیچ وجه از سرعت رشد دارک وب جلوگیری نکرده و تنها مانند مسکن های موقتی است. از آنجایی که دارک وب دارای درآمد سرشاری است، برخی از دولت ها به طور مخفیانه آن را حمایت می کنند. کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپایی شرقی در ظن این اتهام قرار دارند. برخی کشوهای آسیایی از جمله کشورهای پر جمعیت نیز مدت هاست که لیست پر طرفدارترین کاربران دارک وب قرار دارند. ردگیری دارک وب به دلایلی که در طول متن به آن اشاره کردیم، کاری دشوار و گاها غیر ممکن است. دارک وب تنها زمانی نابود خواهد شد که کاربران دست از پشتیبانی آن بردارند.

 

و خبری که می تواند خوشحال کننده باشد این است که وضعیت دارک وب در ایران ناشناخته و هنوز ورود دارک وب به ایران موفقیت امیز نبوده و با اینکه چند حمله سایبری برای ورود دارک وب به ایران بوده اما نتیجه ای در بر نداشته  است 

در مطلب بعدی با دارک وب بیشتر آشنا خواهیم شد .

 
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.