۰۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۱:۳۹
۷


ممکن است که آنها را در فیلم و یا انیمیشن های ژاپنی دیده باشید. اما دقیقا نینجاها چه هستند؟

در مورد تاریخچه نیجا تحقیق کنید. می توانید کتاب "اسرار نینجاهای بزرگ" Masaaki Hatsumi را بخوانید. اکثر نینجاها مزدوران آزادی بودند که مهارت های خود را برای حمایت از خانواده خود استفاده می کردند. با این حال، برخی از نینجاها توسط اربابان و مقامات دولتی به کار گرفته می شدند و عده ای فقط برای قبیله خود کار می کردند. سبک زندگی نینجاها متنوع بود. شما نیاز دارید شیوه زندگی خود را بر اساس آنها هدایت کنید.

سکوت یک دارایی با ارزشی است


کسی که یک نینجوتسوی واقعی است نباید زیاد در عموم ظاهر شود و کسی از نینجا بودن او باخبر نشود. اولین مسئولیت شما این است که یادگیری تمرین نینجوتسو را در پنهان کاری و به صورت خصوصی یاد بگیرید.

نباید به هیچ کس بگویید که یک نینجا هستید


یک نینجا باید قادر باشد به عنوان یک جاسوس عمل کند، این بدان معنی است که شما وضعیت خود به عنوان یک نینجای مشتاق نباید به کسی بگویید و این امر نباید برای کسی آشکار شود. مانند نینجاها لباس نپوشید. یکی از خصوصیات لباس های سیاه نینجا این است که در تاریکی شب دیده نمی شوند. یکی از خصوصیات بارز نینجاها آن است که نامرئی هستند.


یاد بگیرید که چگونه یواشکی حرکت کنید


به آهستگی حرکت کنید. چکمه های Tabi برای این کار عالی هستند. باید یاد بگیرید که لباس مناسب را برای زمان مناسب انتخاب کنید. باید طوری لباس بپوشید که جلب توجه نکند. گاهی اوقات لازم است که خوش مشرب بوده و رفتار دوستانه ای با دیگران داشته باشید زیرا در جهان مدرن هر کسی که در گوشه ای ساکت باشد بقیه افراد به او بد گمان می شوند.

یاد بگیرید که چگونه مبارزه کنید


یادگیری هنرهای رزمی در این جنبه بسیار مفید و تاثیر گذار خواهد بود. در حالیکه نینجاها تلاش می کنند که از مبارزه دوری کنند اما بعضی مواقع مجبور هستند که از خود دفاع کنند.


راه های فرار کردن را بدانید


مهم نیست که در کجا هستید، باید بدانید که چگونه به صورت پنهانی و شوید بدون اینکه شناسایی شوید از این وضعیت خارج شوید. این یک مهارت حیاتی برای نینجا است، بخصوص درهنگام ماموریت. قبلا از بمب های دودزا و ترقه برای انحراف دیگران استفاده می شد، البته تکنیک های ظریف تری مانند خاموش کردن چراغ نیز وجود دارند.  وقتی وارد جایی می شوید راه های خروج را نیز برسی کنید. یک نقشه کلی از جایی که در آن قرار دارید در ذهن خود بکشید تا در مواقع ضروری بتوانید راه فرار را پیدا کنید. هنگامی که فرار می کنید هیچ مدرکی مانند لباس، اسلحه و یا اثر انگشت پشت سر خود به جا نگذارید(از دستکش استفاده کنید). یکی از چیزهایی که نینجاها قبلا از آن استفاده می کردند ashiaro بود که آن را به زیر کفش خود میچسباندند تا رد پای حیوانات بر روی زمین حک شود. این کار برای رد گم کردن و عدم توانایی دیگران برای تعقیب آنها مفید بود. از این روش در جنگ جهانی دوم نیز استفاده می شد.

یاد بگیرید که چگونه با کلام خود و به صورت غیر خشونت آمیز دیگران را به کنترل خود در آورید


از خواسته مردم به عنوان یک اهرم فشار بر علیه آنها استفاده کنید. انسان نیاز به امنیت، ثروت، غرور، قدرت و احساس رضایت دارد. این توانایی در اغلب موارد کلیدی است، البته نه همه آنها.


استاد کنترل خود باشید


یک نینجای واقعی استاد کنترل محیط خود می باشد که در نتیجه نیاز به کنترل خود دارد. برای انجام این کار باید کارهای زیر را انجام دهید:

•    کاهش تاثیر احساسات خود در تصمیم گیری
•    داشتن تفکر منطقی و معقول
•    انجام تصمیم گیری های تاکتیکی
•    پیدا کردن جریان مشکلات
•    گوش دادن به نصیحت و توصیه های دیگران

ورزش و حفظ بدن نینجا


این لزوما به معنای لاغر و عضلانی شدن نیست بلکه به معنی بدست آوردن استقامت، چابکی، قدرت و انعطاف پذیری می باشد. تمریناتی مانند دویدن طولانی، شنا، حرکت شنا، اسکات و حرکات کششی را انجام دهید. بدن شما دارای ابزار با ارزشی می باشد که با شناخت و تقویت آنها می توانید کارایی خود را بالاتر ببرید.

خوراک ذهن


نینجاها اغلب بسیار آگاه و باهوش هستند. ترکیب دانش با قدرت به شما کمک می کند که مدبرتر عمل کرده تا در مواقع لزوم تصمیمات عاقلانه ای بگیرید.

هشدارها


•    بدن شما ابزار و اسلحه شما می باشد. اگر آسیب دیدید پیش دکتر بروید و فراموش نکنید که به بدن خود احترام بگذارید.
•    از مهارت های خود استفاده کنید و استعدادهای طبیعی خود را فراموش نکنید.
•    به یاد داشته باشید که نینجاهایی که در فیلم ها و کتاب های مصور می بینید بسیار متفاوت با واقعیت هستند.
•    نینجاها رنگ های روشن نمی پوشند (یعنی نارنجی / قرمز). از رنگ های آبی تیره یا سیاه برای شب و از رنگ سفید برای روزهای برفی استفاده می کنند.

برچسب‌های این مطلب:

نینجا
برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.